Keyword Analizi

Anahtar Kelime

Keyword analizi sitenizin Google’da üst sırada yer alması açısından önemlidir.Bu yüzden zaman harcanması gereken bir konudur. Keyword yani anahtar kelime seçmek için sitenizin içeriğini iyi bilmeli ona göre keyword analizi yapmanız gerekmektedir.

Anahtar kelime seçerken Google Insight kullanabilirsiniz. Google insight, Google Trends ‘in gelişmiş halidir. Kelimeyi giriyorsunuz seçeneklerden son 12 ay yada istediğiniz yıl aralığını seçip ülke seçimini de yaptıktan sonra trend rakamını görebiliyorsunuz. Bu rakama göre çalışılacak kelimeye karar verebilirsiniz. Artık Google Adwordsanahtar kelime aracını kullanmanızı tavsiye etmiyoruz onu sadece adwords reklamı hazırlarken bakmanızı tavsiye ediyoruz. Tabi tüm bunlar anahtar kelime analizi için yeterli değildir.

Keywordlerin yoğunluklarını iyi ayarlamak ve sitenizde yer alan konuya göre ayrı belirlemeler yapmanız gerekmektedir.Sitenizde konun uygun yerlerine anahtar kelimelerinizi koymanız gerekmektedir.

Keyword analizi doğru yapılmazsa sitenizin sıralmasını olumsuz derecede etkilemektedir Bu yüzden Profesyonel bir SEO uzmanı tarafından yapılmasını tavsiye etmekteyiz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir