Kariyerine Yeni Başlayacak Gençlere Tavsiyeler

Gelişim hızı ve istihdam olanağı her geçen gün gelişmekte olan bilişim sektöründe faaliyet göstermemizden dolayı, şirketimiz bünyesinde işe alımları çok sık yaşamakta ve gençlerimizin yaşamakta olduğu sıkıntılara birebir tanık olmaktayız.

Ülkemizde iş dünyası ile üniversiteler arasında net bir koordinasyon sağlanamadığından gençlerimiz iş hayatına ilk adımlarını atıldıklarında büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalıyorlar.

Gençlerimizin iş hayatına başlangıçlarında sıkıntı yaşamamaları için yapmaları gereken öncelikli olarak, eğitimleri devam ederken iş hayatına adım atmaları olacaktır. Çünkü eğitimleri devam ederken iş hayatına adım atan gençler, mezuniyetlerini takiben hem daha rahat iş bulmakta hem de hangi işin kendileri için daha uygun olduğunu öğrenerek iş hayatına atılmaktadır. Böylelikle iş hayatına başlangıçlarında herhangi bir uyum sorunu ile de karşılaşmamaktadırlar.

İşverenlerde hiç iş tecrübesi olmayanlarla çalışıp vakit kaybetmekten ve muhtemel adaptasyon sorunlarıyla karşı karşıya kalmaktansa, yeni mezun olmasına rağmen tecrübeli adayları tercih etmektedir.

Bu doğrultuda işverenlere de büyük görevler düşmektedir. Gençlere eğitimleri devam ederken çalışabilecekleri ortamı hazırlamalı ve üniversitelerle koordineli şekilde çalışmaları gerekmektedir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...