Joomla ve WordPress’in Seo İle Uyumu

Joomla ve WordPress’in Seo İle Uyumu

Joomla ve WordPress’in Seo İle Uyumu

Hazır web sitesi scriptleri olan Joomla ve WordPress seo ile ne kadar uyumlu? En uyumlu hangisi? En sorunsuz çalışan hangisi?

Web site sahibi olan her 3 kişiden 2’si seo kullanıyor. Onlar seo kullanıp sizden 2 adım öne geçince, siz de seo kullanmadan onların gerisinde mi kalasınız? Bu nedenle mecburen siz de kullanıyorsunuz.

Hazır web siteniz WordPress mi, yoksa Joomla mı? Eğer WordPress kullanıyorsanız seo ile aranız daha iyi olacaktır. Çünkü WordPress’in eklenti ve modülleri seo ile çok uyumlu. Ayrıca WordPress’i Google’da tavsiye ediyor.

Joomla ve WordPress’in işlevleri aynı ama tercih alanları farklı. Sonuçta ikisi de hazır web sitesi. Ancak Joomla daha çok kurumsal site yapmak amacı ile kullanılıyor. WordPress ise daha çok eğlence, kişisel içerik, haber gibi amaçlar için kullanılıyor. WordPress bir blog scriptidir. WordPress’in daha çok kişisel yönünün ağır basmasının en büyük göstergesi budur.

Eğer bir web sitesi yapacaksanız kullanım amacını ve içeriği belirleyin. Ardından da Joomla mı yoksa WordPress mi olacağına karar verin. Seo’yu etkin kullanmak istiyorsanız ve içeriği kişisel bilgilere dayanan bir siteniz olsun istiyorsanız WordPress size önerebileceğimiz bir hazır web site. Ancak, sitenizin içeriği kurumsal işler olacaksa Joomla sizin için ideal bir hazır web sitesi olacaktır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir