İstenmeyen SMS’leri Engellemek

SMS YASAĞI

Artık herkesin ayrılmaz bir parçası haline gelen cep telefonları SMS yolu ile ürünlerini pazarlamaya çalışan kişilerin gözde araçlarından biri. Telefon numaramızı nasıl ve nereden bulduklarını bilmediğimiz birçok işletme her gün bizi SMS yağmuruna tutuyor. SMS yolu ile vatandaşları dolandıran kişilerde var. Önceden kullanıcıların alınmadan kısa mesaj ve benzeri elektronik haberleşme yollarını kullanarak doğrudan pazarlamaya çalışmak, cinsel içerikli veya siyasi propaganda ileti gönderen kişilere 10 bin TL’den 100 bin TL’ ye kadar çıkacak olan ağır para cezası verileceği açıklandı. Son dönemlerde de artan istenmeyen SMS’lerin sayısı kişilerin gözlerini artık engelleme yöntemlerine çevirdi. Cezaları beklemeksizin, istenmeyen SMS’leri engellemek için yapabileceğiniz birkaç yol vardır.

İstenmeyen SMSleri Engellemek

İstenmeyen SMSleri Engellemek

  • İstenmeyen SMS Konusunda Operatörünüzle İletişime Geçin;

E-postanın sağladığı istemediğiniz maillerin engellemek için filtreleyerek nasıl spamlıyorsak cep telefonlarda da istenmeyen mesajlar için spam filtresi vardır. Eğer istemediğiniz bir mesaj aldıysanız yapacağınız en iyi yol, operatörünüze başvurmanız ve spam mesajı gönderen kimse, onun hakkında bilgi vermeniz olacaktır. Operatörünüz ile iletişime girerek gelen istek dışı SMS’leri gelmemesini sağlayabilirsiniz. Fakat bu yöntemi yaptığınız zaman havayollarından veya bankanızdan gelen mesajları da engellemiş olacaksınız.

  • Sözleşmeyi Her Zaman İyi Okuyun;

Operatörünüzle yapacağınız abonelik sözleşmesinde yer alan tercihleri mutlaka dikkatli okumalısınız. Diğer firmalardan veya işletmeciden avantajlı tarifler veya servis ile ilgili gelsin veya gelmesin seçeneği bulunmaktadır ve bu doğrultuda sözleşmeyi imzalarken mesaj alıp almayacağınıza dair tercihte yapabilirsiniz.

  • Mobil Uygulamalar Kullanabilirsiniz;
    İOS, Windows Phone ve Android uygulama mağazalarından istemediğiniz SMS’i engelleyen uygulamalar bulunmaktadır. Listenizde yer almayan insanlardan gelen SMS’leri bloklamanızı sağlayan birçok uygulama yer almaktadır. Bu yol belki de spamlardan kurtulmanın en iyi yoludur.
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir