İstanbulkart Artık Cep Telefonlarında

Hayatımızın her kesiminde var olan dijitalleşme kendisini ulaşım alanında da ortaya çıkarıyor. İstanbul ulaşımının vazgeçilmezi olan İstanbulkart dijitalleşerek mobil formata geçiş yapıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştirak şirketi BELBİM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.’nin geliştirdiği yeni uygulama sayesinde İstanbul kartınızı cep telefonunuza tanımlayarak kartınızı unutsanız bile QR kod teknolojisi ile kullanmaya başlayabileceksiniz. Mart ayı itibariyle kullanımı pilot uygulama olarak test edilecek olan mobil uygulama sayesinde toplu taşıma ödemeleri akıllı telefonlar aracılığıyla yapılacak. İlk olarak metrobüslerde uygulanmaya başlanacak uygulama, plastik kartlara karşı da çevreci bir tutum sergilemiş olacak.

İndir, yükle, okut, geç

BELBİM A.Ş.’nin Genel Müdürü Yücel Karadeniz, İndir, yükle, okut, geç mottosuyla İstanbulluların telefonlarını ulaşımda kullanabilecekleri İstanbulkart’ı ulaşım kartı olmaktan çıkarıp şehirdeki bütün hizmetlerin alınabileceği bir araca dönüştürdüklerini belirten Karadeniz, “Müzeler üzerinde de çalışmalarımız var. Yakında belediyenin bütün hizmetlerinde İstanbulkart’ı bir ödeme aracı olarak kullanmaya başlayacağız.” açıklamasında bulundu.

Ulaşımın yanı sıra, İspark otoparkları, iTaksi’ler, tuvaletler ve şehir bisikletlerindeki ödemeler istanbulkart ile yapılabilirken, çok kısa bir süre içerisinde büfe, market gibi noktalardan yapılan alışverişlerin ve fatura ödemelerinde de istanbulkart’ın kullanılabilir hale gelmesi planlanıyor.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir