İstanbul Google Cloud Day

Bulut dünyasında yaşanan gelişmeler geçtiğimiz günlerde Google Coud Day İstanbul’da konuşuldu. Türkiye’den birçok katılımcı alan bu etkinliğin açılış konuşmacılar; Google Cloud Ülke Müdürü Önder Güler, Ürün Yönetimi Direktörü Evren Eryürek, Ürün ve Çözümler Kıdemli Direktörü Chandra Ranjan ve Orta Doğu-Afrika-Türkiye Bulut Mühendisleri Direktörü Saad Ouchkir tarafından gerçekleştirildi.

Etkinlikte bulut platformunun girişimleri başta olmak üzere hemen her ölçekteki avantajlar, örnekler ve raporlarla birlikte sunuldu. Bulut teknolojisini kullanan ve benimseyen markalar; Denizbank, Vestel, Hopi, Coca Cola İçecek, DeFacto ve AloTech yetkilileri de deneyimlerinden katılımcılara bahsetti.

Etkinlikte ayrıca Google Cloud’un açık hibrit platformu Anthos tanıtıldı. Anthos, işletmelerin mevcut şirket içi yatırımlarda ya da herkese açık bulutta modern karma uygulamalar oluşturmasına ve bunları yönetmesine imkan sunuyor. Anthos, uygulama geliştirmeyi hızlandırmaya yardımcı oluyor ve bunun yanında işletmelerde hizmet ağı, container’lar ve mikro hizmetler gibi dönüşüme dayalı teknolojileri stratejik olarak kullanılabilmesini sağlıyor.

Google Cloud hakkında daha fazla bilgiye erişmek için web sitesini https://cloud.google.com/ ziyaret edebilirsiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir