Internetten lüks giyim en fazla Van’da satılıyor

luks-giyim

Limango Türkiye Genel Müdürü Gülfem Toygar, son üç ayda en çok kültür sanat ürünü siparişinin Şırnak’tan geldiğini söylerken, Van’da ise lüks abiye ürünlerine talep olduğunu dile getirdi. Toygar, Anadolu satışlarında ilk sırayı saat ve ayakkabının aldığını onu kişisel bakım ve kozmetik ve ev tekstilinin izlediğini söyledi. Alışveriş günü salı

En çok alışverişin salı günleri gerçekleştiğini ifade eden Toygar “Pazartesi işbaşı yapılıyor ve işler organize ediliyor. Salı ise alışverişe ayrılan gün. En az alışveriş cumartesi yapılıyor. Son iki aydır daha önce yavaş giden pazar hafta içi günlerin hızını yakalıyor” dedi.
800 bin aktif üyeye sahip olduklarını dile getiren Toygar, “Üyelerin yüzde 65’i kadın ve yüzde 22’si her gün siteye giriyor. 3 ay sisteme girmeyen üyeler dışarıda kalıyor. Tümü kredi kartına sahip üyelerin sepet ortalaması 100 TL’nin üzerinde. Yüzde 33 sadık müşterimiz var” diye konuştu. Ayakkabı, gözlük gibi denemeden alınması zor olan ürün satışlarının başı çektiğini hatırlatan Toygar, “Bir saatte bin çift ayakakbı sattığımız bile oluyor. Bunlara rağmen iade oranımız Avrupa’nın 3’te1’i. Tüm satışlarımız arasında binde 6. Bu oranın düşük olma nedeni, Türklerin üşenmeleri değil paylaşımcı olmaları. Eğer aldıkları şey olmazsa sevdikleri bir arkadaşlarına, annelerine veriyor” dedi. Tüketicilerin son dönemde büyük beden abiye talep ettiklerini hatırlatan Toygar, bunu günlük giyim ve pijamanın izlediğini anlattı.
Anadolu’da ilk sırada saat ve ayakkabı var

Şırnak, kültürel yayınlar konusunda en çok alışveriş yapan il. Diyarbakır’da en çok ayakkabı, saat, kişisel bakım, ev dekorasyon; Gaziantep’te ev tekstili, ayakkabı, saat satılıyor.
Sivas’ta ayakkabı, tekstil, takı, çanta, Van’da lüks giyim, aksesuar, cilt bakım ürünleri, Erzurum’da ayakkabı, , saat ilgi görüyor. Şanlıurfa’da ayakkabı, saat, ev giyim ürünleri, Tunceli’de saat, ev tekstili, Ağrı’da saat ve ayakkabı ilgi görüyor.
Kaynak: Milliyet

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir