İnternette Yer Almanın Ön Koşulu Seo

seo

Ön Koşul Seo

İnternette yer almanın ön koşulu arama motoru optimizasyonu (Seo) çalışmalarıdır. Search  Engine Optimization kelimesinin kısaltması olan seo çalışmaları ile web sitelerinin ürün veya hizmetleri ile ilgili  anahtar kelimelerinde, arama  motorlarının doğal aramalarında üst sıralarda yer alması sağlanır.

Seo çalışmaları bir kereye mahsus olarak yapılan ve tamamlanan çalışmalar değildir. Seo çalışmaları uzun soluklu çalışmalar bütünüdür.  Seo çalışmaları neticesinde arama motorlarında hedeflenen noktalara gelinmiş olsa dahi çalışmaların kesintiye uğramaksızın devam etmesi gerekmektedir. Çünkü internet dünyasında var olan ciddi rekabetten dolayı arama motorlarının doğal aramalarında elde edilen sıralar çok kısa sürede kaybedilebilmektedir. Ayrıca en büyük arama motoru Google başta olmak üzere arama motorları düzenli olarak algoritmalarını değiştirmektedir.

İnternetin yeni çıktığı dönemlerde salt bir web sitesine sahip olmak dahi şirketler adına fark yaratmaya ve rakiplerin bir adım önünde yer almaya yetiyordu. Fakat günümüzde her alanda binlerce web sitesi olmasından dolayı salt bir web sitesine sahip olmanın hiçbir anlamı yoktur. Önemli olan anahtar kelimelerde, arama motorların doğal aramalarında web sitelerinin üst sıralarda yer almasını sağlamaktadır. Dolayısıyla Seo çalışmaları web siteleri açısından ön koşul konumundadır.

Seo çalışmaları site içi ve site dışı seo çalışmaları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Çalışmaların başarıya ulaşabilmesi ve arama morları tarafından web sitelerinin cezalandırılmaması için çalışmaların profesyonel seo ekipleri tarafından yönetilmesi gerekmektedir.  Aksi takdirde web siteleri arama motorları tarafından cezalandırılabilir ve kurumların imajları ciddi manada zarar görür.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir