İnternette Alışverişlere Dikkat

İnternette Alışverişlere Dikkat

Ülkemizdeki tüketicilerin büyük bir çoğunluğu internetten yapılan alışverilere karşı korku ile yaklaşıyor. Ürün gönderilecek mi, internet sayfasında gördüğüm ürün mü gelecek yoksa kandırıldım mı? Gibi sorular bunalrın başında geliyor.

E-commerce2İnternet alışverişlerinde merak edilen noktalardan bazıları;

1-Aldığım ürünün geliş süresi çok uzun olur.
Alınan ürünlerin geliş süresi siteden siteye göre değişir. Ürünün nereden geldiğide bununla ilişkilidir. Ancak bazı sitelerde (durumlarda) ürün satın alındığı gün kargolanır.

2-Aldığım ürünü geri iade edemem çok uğraşmam gerekir.
Bilinenin aksine bu süreç çok zor değildir. Satın alınan ürün 14 gün içerisinde geri iade edilebilir. Geri iadenin nasıl yapılacağı ise e-ticaret sitelerinde anlatılmaktadır.

3-İnternetten alışveriş siteleri güvenli değildir.
İnternetten alışveriş konusundaki en büyük sorunda budur. Bunun için sitenin güvencesini araştırmamız gerekir. Kullanıcıların yaptığı yorumları okumanızda faydalı olacaktır.

4-Bozuk ürün yollarlarsa veya ürünüm bozulursa çok uğraşırmıyım?
Online alışveriş siteleri bozuk ürün göndermez. Ürün siz kullandıktan sonra bozulabilir. Bu durumda garanti belgesi ile servise götürmeniz gerekir. Yada satıcı ile iletişime geçerek çözüm bulabilirsiniz.

5-Online alışveriş yapmak çok zor bir iştir.
İnternetten alışveriş yapmaık çok kolaydır. Mağaza aramak, mağazaya gitmekle uğraşmanıza gerek kalmaz. 7/24 satın alabilirsiniz. İstediğiniz ürünü dilediğiniz gibi inceleyebilir kıyas yapabilirsiniz. Ürün evinize geleceği için taşıma zahmetinden de kurtulmuş olursunuz.

6-Bu tarz kalitesiz ürünler sattığı için mi avantajlı?
Online alışveriş sitelerinde mağaza, mağaza kirası, çalışan maaliyeti gibi durumlar olmadığı için dışarıya oranla daha ucuz ürünler satar. Hergün yada belirli günler bazı ürünleri indirime sokar. Daha ucuza ürün almamızı sağlar.

7-Online alışveriş sitelerinde muhattap olabileceğim kimse yoktur.
Bir çok online alışveriş mağazasının çağrı merkezi bulunmaktadır. Bu numarayı arayarak karşılaştığımız sorunu çözebiliriz. Yada ürünün satıcısına birebir mesaj atarak yardımcı olmasını sağlayabiliriz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir