İnternet Olmasa Ne Olurdu?

İnternet Olamasa Ne Olurdu?

Teknolojinin en önemli icatlarından biri olan internet artık bir alışkanlık haline gelmeye başladı. Her gün haber sitelerini takip ediyor, sosyal paylaşım mecralarında dakikalarımızı harcıyoruz.

Peki, internet olmasıydı hayatımız nasıl olurdu?

İnternetin yararlı mı zararlı mı olduğu oldukça tartışmalı bir konu ve bu konunun net bir cevabı yok çünkü internet hem yararlı hem de zararlı bir teknoloji. İnternetin yararlı veya zararlı olması kullanım şekliyle doğru orantılıdır. Eğer öğrenmek, araştırmak ve bilgi sahibi olmak için interneti kullanırsak oldukça faydalı bir teknolojidir. Fakat kötü içeriklere erişme amacıyla kullanılan internet bir canavara dönüşebilir.

Hayatımızda internet olmasa ne olurdu?

Hayatımızda internetin olmaması bizi kesinlikle kötü etkiler. Örneğin bilgi sahibi olmak isteyenler, hızlı, görüntülü iletişimden ve bilgiye kolay ulaşımdan mahrum kalacaklardır. Bu açıdan bakacak olursak internetin hayatımızdan çıkması felaket olur.

İnternet olmasa hayatımız biraz daha yavaş hale gelecektir. Örneğin internetten ödediğimiz faturaları düşünün. Eğer internet olmasa bankaya gidip faturalarımızı bizzat ödemeniz gerekecek. Ama internet sayesinde bu yorucu işten kurtuluyoruz.

İnternet olmasa insanlar her gün o kadar çok şeyden mahrum kalacaklar ki saymakla bitmez. Örneğin haberler, dünyada neler olup bittiği, yeni trendler gibi. Bu örnekler çoğaltılabilir. Her gün milyonlarca insan tabletlerinden, cep telefonlarından ve bilgisayarlarından gündemi takip ediyor. İnternet olmasa insanlar dünyadan kopar.

Kısacası internet hayatın bir parçası haline geldiği için veda edilmesi mümkün değildir.

5.00 avg. rating (91% score) - 1 vote

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

  1. tamer dedi ki:

    ne deftermiş 🙂

  2. Abdullah dedi ki:

    yazıları düzeltin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir