Instagram Hikayelere Anket Özelliği Geldi

Instagram, anket düzenlemek için yeni yöntemler ekliyor. Çıkartmalar sayesinde artık soru sorulabiliyor. Hikayelerinizi izleyen takipçileriniz de anketinizi oylayabilir ve sonucu görebilirler.

Instagram’dan yapılan açıklama şöyle:

“Yarın ne giyeyim ya da akşam yemeği için nereye gideyim diye düşünüyorsanız bu sorularınızı doğrudan Instagram’da paylaşabilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafa ya da videoya “anket” çıkartması ekleyerek anket düzenleyebilirsiniz.”

Anketler birçok platformda kullanıldı ve çok sevildi. Bildiğimiz gibi Twitter’a anket özelliği 2015 yılında gelmişti. Facebook tarafında ise gruplarda ya da Messenger’da anket düzenleyebiliyorduk. Hatta canlı yayınlarda beğeni ya da duygu ifadelerinin sayısını da görebiliyorduk.

Yeni anket özelliği ile kişiler merak ettikleri soruların cevapları için başkalarının fikrini de alabilecek.

Fakat Instagram ve Facebook’a bu özellik yüzünden hırsız muamelesi yapan birçok insan mevcut. Nitekim, Instagram’a gelen birçok özellik daha önce Snapchat başta olmak üzere birçok uygulamada zaten mevcuttu.

Bir pazarlamacı ya da marka gözünden baktığımızda anketler, takipçilerin ne istediğini ya da ne tür geri bildirimler yaptığını anlamak açısından çok yararlı olabilir. Çıkan sonuçları daraltmak da belirli sonuçlar çıkarabilmemize yardımcı olabilir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir