Hayatınızı Kolaylaştıran Akıllı Telefon Uygulamaları

Akıllı telefonlar teknolojinin de ilerlemesiyle hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Yazılımcılar da gelişen teknolojiye paralel olarak bize kolaylık sağlayacak akıllı telefonumuz için uygulamalar geliştirmektedir.

Hayatımızı kolaylaştıran uygulamalardan bazıları şunlardır;

Moves Uygulaması: Bu uygulama sayesinde gün içerisinde attığımız bütün adımların sayılmaktadır. Bu uygulamada gerekli olan şey telefonunuzun yanınızda olmasıdır. Çantanızda ya da cebinizde taşımanız gerekmektedir. Sonuç olarak bu uygumla gün içerisindeki adım sayınızın ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Carrot alarm: Bu uygulama adından da anlaşılacağı gibi bir alarm uygulamasıdır. Fakat alarmı farkında olmadan kapatıp tekrar uykuya dalmanızı engelleyen bir alarm uygulamasıdır. Uykulu insanlar için biraz sinir bozucu olsa da uyanmak garantidir. Çünkü bu uygulamada, alarmı ertelemek için uygulamanın karşınıza çıkarmış olduğu oyundaki başarınız önemlidir.

akilli-telefon-uygulamalari

akilli-telefon-uygulamalari

Sound hound: Bu uygulama müzik severler için büyük kolaylık oluyor. Herhangi bir yerde kulağınıza hoşunuza giden bir melodi iliştiyse yapmanız gereken şey sadece bu uygulamayı açıp, istediğiniz melodiyi birkaç dakika kaydetmenizdir.

My script calculator: Eğer çok uğraştığınız halde çözemediğiniz matematik problemleriniz varsa bu uygulama tam size göre. Ayrıca bu uygulama sizin el yazınız ile çalışmaktadır. Eliniz ile yazdığınız rakamları ve işlemleri uygulama algılayarak size sonucu hemen vermektedir.

Bankacılık uygulamaları: Bankacılık uygulamaları müşteri kolaylığı için tasarlanmıştır. Yoğun bir hayat temponuz var ise ve banka işlemlerinizi şubeye giderek halletmeye vaktiniz yoksa bu uygulama size kolaylık sağlayabilir. İşlemlerinizi bu uygulamalardan yapma imkânı bulabilirsiniz.

Fırsat siteleri: Telefonunuza yükleyeceğiniz fırsat siteleri uygulamaları ile nerede indirim olduğunu öğrenme imkânınız vardır. Bu uygulamalar sayesinde fırsatları kaçırmanız engellenecek özellikle kadınlar için bu uygulamalar çok cazip olmaktadır.

Bonus uygulama: Bu uygulamada insanların hayatını kolaylaştırmaya yöneliktir. Sıkıldığınız bir ortamda bulunuyorsunuz ve yanınızdakiler başka bir mekâna gitmek istiyor fakat siz eve gitmek ya da o ortamdan ayrılmak istiyorsanız kimseyi kırmadan isteğinizin yerine gelmesini sağlayabilir. Bunun için uygulamayı çalıştırıp rehberinizden bir kişiyi seçip ne kadar süre sonra aramasını istiyorsanız ayarlıyorsunuz.

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir