Hayata Farklı Açılardan Bakabilmek

Hayat tek düze değildir. Birinin başarısı veya mutluluğu başka birinin başarısızlığı ve mutsuzluğu olabilir.

Gerçekte başarı veya mutluluk insanların bakış açılarıyla ilgilidir.

Mutlu veya başarılı olmanın tek bir kıstası yoktur. Kendimizi mutsuz hissettiğimiz veya başarısız olduğumuzu düşündüğünüz anlarda olaylara farklı açılardan bakmayı başarabilirsek kendimizi başarılı bulacağımız ve mutlu hissedeceğimiz noktalar elbette ki olacaktır.

Olaylara sürekli olarak aynı açılardan bakar,  başka açılardan bakmayı denemez ve kendimizi başkalarının yerine koyarak da olayları değerlendirilmezsek hep aynı şeyleri yapar ve aynı sonuçları elde ederiz.

Elde edilen sonuçlar sürekli olarak başarısızlığın veya mutsuzluğun sebebi olduğu takdirde olaylara farklı açılardan bakmalı ve farklı çözüm yolları bularak uygulamamız gerekmektedir.

Bilinmelidir ki hep aynı şeyler düşünülüp aynı şeyler yapıldığı takdirde hep aynı sonuçlar elde edilir. Dolayısıyla farklı düşünce tarzları benimsenerek farkı yollar bulunup belirlenmiş olan hedeflere ulaşılmaya çalışılmalıdır.

Aynı şeyler düşünülüp ve yapılarak başarılı olunduğu düşünüldüğü takdirde dahi olaylara farklı açılardan bakılıp farklı şeyler yapılmalıdır. Çünkü bugünün başarısı yarının başarısızlığı olabilir; dolayısıyla olaylar geniş bir perspektifte değerlendirilmeli ve uzun vadeli farklı strateji ve taktikler geliştirilmelidir. Yani kısacası her zaman bir B planı olmalıdır. Ancak bu sayede değişen koşullara uyum sağlanarak daimi başarı ve mutluluk elde edilebilir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...