Hayat Kalitenizi Arttıran Özellikleri ile Akıllı Saatler

Teknoloji ilerledikçe uzun yıllardır tek bir görev için kullandığımız bazı araç ve gereçlere de güncellemeler geliyor ve kullanım alanları çoğalıyor. Kolumuza taktığımız yeni nesil saatler sadece zamanı göstermekle kalmayıp; kalp ritmimizi, günlük adımlarımızı, kanımızdaki oksijen miktarını, doğru uyku zamanımızı ve stres seviyemizi de ölçüyor. Belki 20 sene önce sadece zamanı göstermekle görevli olan saatlerin, hayatımızda bu denli etken bir rol edinebileceğini düşünemezdik. Tek bir görevi varken birçok görev daha üstlenen akıllı saatleri gelin birlikte inceleyelim.

  • Kalp ritminizi ölçer.

Akıllı saatiniz sayesinde kalp ritminizi her an bileğinizdeki küçük ekrandan takip edebilirsiniz.

  • Günlük adımlarınızı ölçer.

Günlük adımlarınızı sayan ve size bir grafik halinde sunan akıllı saatleri kullandıkça, hayatınızın ayrılmaz bir parçası haline geldiğini göreceksiniz. Bu mucizevi saatler size sadece adım ölçmekle kalmayıp spor hocalığı hizmeti de verecektir.

  • Kanınızdaki oksijen miktarını ölçer.

Akıllı saatler; duygu ve durumunuzu, kalp atışı gibi göstergelerle algılayıp, kanınızdaki oksijen miktarını da ölçebiliyor.

  • Stres seviyenizi ölçer.

Algıladığı bazı değerler sayesinde akıllı saatler, mucizevi bir şekilde stres seviyenizi de ölçüp size gösterebiliyor.

  • Doğru uyku zamanını söyler.

Akıllı saatler, yine kalp ritminiz gibi vücudunuza dair bazı değerleri algılar ve günde kaç saat uyuduğunuzu, ne zaman uyanacağınızı ve ne zaman uyumanız gerektiğini size bildirir.

Hayatımız teknolojiyle birlikte şekilleniyor. Kol saatlerimizin birer spor hocası ve daha fazlası olduğu bu devrin ilerleyen süreçlerinde bizleri neler bekliyor? Geleceği öngörmek için yaratmak gerek!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir