Görsellerden Gelen Hiti Arttırmak

Görsellerden Gelen Hiti Arttırmak

Görsellerden Gelen Hiti Arttırmak

Sık sık görsellerin öneminden ve sitemize yaptıkları katkılardan bahsediyoruz. Yine görsellerle ilgili bir konudan bahsedeceğiz. Görsel hit azımsanmayacak kadar fazla olabiliyor. Sitemize büyük katkısı olabiliyor.

 

İlk önce genel olarak görsel hit nasıl sitemize katkı yapar ondan bahsedeceğiz. Tek örnekle açıklayalım. Bildiğiniz gibi Google’ın bir görsel arama motoru var. Bu motorda aratılan anahtar kelimelerde yazı yerine webte yer alan görseller yer alır. Bunlara tıkladığımızda bulunduğu sitelere gideriz. Fakat arama motoru üzerinden görseli görürüz. Site arka planda kalır.

Asıl konuya geçmeden önce değinilmesi gereken küçük bir şey ise görsel aramalarının web araması kadar isabetli sonuçlar vermediği. Bu motordan kaynaklanan bir durum değildir. Genellikle görseller özensiz bir şekilde upload edilmektedir. Oysa görselin ismi doğru biçimde ve tam olarak yazılmalı, alt ve title değerleri eksiksiz girilmelidir. Bu sayede arama motoru botu onu ilgili aramalarda gösterecektir.

Bu yazıdaki asıl konumuz görsellerden gelen hiti nasıl arttırırız ve görsel aramalarından gelen birini nasıl sitemizi gezmeye ikna ederiz olacak. Küçük bir kodla bunu yapacağız. Yukarda da dediğimiz gibi biri Google’ın görsel aramalarından sitemizdeki bir görseli bulduğunda tam olarak sitemize girmiş olmuyor. Bize hit gelse de diğer paylaşımlarımızı göremiyor. Bu durumda resmi Google‘da göstermekten ziyede o resme geleni direk siteye almak daha mantıklı sanırız. Zaten birçoğu bu şekilde yapıyor.

 

<script type=’text/javascript’>

if (top.location != self.location) top.location = self.location;

</script>

 

Bu kodu </head> kodundan önce yapıştırın. Bu sayede sitenize görsellerden gelen kişi Google’ın görselini sergilemek için kullandığı frameden görseli alıp gidemeyecek. Bu kod ziyaretçiyi siteye yönlendirecek ve görseli sitede görecek. Hem görselin bulunduğu yazıyı okuma şansı bulacak hem de diğer paylaşımları görecek. Kişi belki ilgisini çeken bir konuyla karşılaşabilir. Bu sayede hitimiz ve sayfa görüntülenme oranımız daha da artar. Bunun yanında belki sitemizde kalma süresi de uzar ki bu çok önemli.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir