Google’ın Ana Gelir Kaynağı Reklamlar

Google AdWords

Wordstream.com adlı internet sitesinin yapmış olduğu araştırmaya göre internetin lider şirketi Google 2011 yılında gelirlerinin % 96 sını reklamlardan elde etti. Google 2011 yılında 37,9 milyar dolar gelir elde etmişti.

Google Adwords reklamlarına en çok harcama yapan sektörlerin başında finans ve sigortacılık sektörleri geliyor. 2011 yılında finans ve sigortacılık sektörleri Google reklamlarına ortalama 4 milyar dolar civarında harcama yaptı.

Google Adwords reklamlarında 2011 yılında en fazla harcama yapılan ikinci sektör ise perakendicilik sektörü olarak karşımıza çıkıyor.  Perakendecilik sektörü 2011 yılında Google Adwords reklamlarına yaklaşık 2,8 milyar dolarlık harcama yaptı.

Seyahat ve turizm sektörü ise en fazla Google Adwords reklam harcaması yapan üçüncü sektör konumunda Seyahat ve Turizm sektörü 2011 yılında Google Adwords reklamlarına yaklaşık 2.4 milyar dolar harcadı.

Google Adwords’e en fazla reklam veren diğer sektörler ise yaklaşık 2,2 milyar dolarlık harcama ile iş ve eğitim, 2.1 milyar dolarlık harcama ile ev ve bahçe, 2 milyar dolarlık harcama ile bilgisayar ve tüketici elektroniği ve otomotiv sektörü 1.7 milyar dolarlık harcama ile internet ve telekomünikasyon sektörü olarak sıralanıyor.

Kaynak: Digitalage

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir