Google’dan Mobil Ödeme Kolaylığı

Google Mobil Ödeme

Android işletim sistemine sahip olan cihazlarla nakit ya da kredi kartı kullanmadan ödeme seçeneği sunan Google, yeni uygulaması için pilot bölge olarak New York ve San Francisco’yu seçti. Macy’s, American Eagle ve Sub way mağazalarında kullanılabilecek olan ödeme seçeneği için Google’a operatör desteğini Sprint verecek. Pilot bölgelerin önümüzdeki yıl genişleyeceği ve mobil ödeme pazarının 2014 yılında gelindiğinde 250 milyar dolarlık bir hacme sahip olacağı öngörülüyor.

Bugün itibariyle 120 bin mağazada kullanılabilen Google Wallet, Master Card ve Citi Card desteği ile Macy’s, Walgreens, Subway, Noah’s Bagels, American Eagle, Bloomingdale’s, Peet’s Coffee, Toys ‘R’ Us mağazalarında ödeme yapabiliyor.

Önümüzdeki aylarda mağazalara satış fişlerini de dijital olarak Google Wallet aracılığıyla iletmelerini sağlayacak bir eklenti sunacaklarını belirten Google yetkilileri, 300 bin kadar uluslararası mağaza ve şirketten de işbirliği için talep aldıklarını fakat şimdilik Amerikan pazarı dışına çıkmayı planlamadıklarını da açıklamalarına ekledi.

Google Wallet’a dava açıldı

Servisin kullanıma açılmasının üstünden yalnızca saatler geçti ki eBay ve PayPal, Google’a ticari yasaları ihlal üzerinden dava açtı. Açılan davada son üç yıldır PayPal’ın Android işletim sistemleri üzerinden mobil ödeme projesinde Google ile sürdürdüğü çalışmaların ve katkıların göz ardı edilerek Google’ın görüşmelerde iletişim kurduğu Osama Bedier’i bünyesine kattığını belirten PayPal yetkilileri sürecin kendi şirketlerinin sırlarını ifşa ettiğini ve kendi çalışmalarını Google’ın izinsiz olarak kullandığını belirtti.

Açılan davanın savunma tarafında bulunan Google, eski PayPal Mobil Ödemeler Müzakerecisi Bedier ve Telenius ticari sırların ifşası, hukuksuz kontrat ihlali ve etikdışı ticari faaliyet yürütmekle suçlanıyorlar

Kaynak: Digital Age

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir