Google’dan hakkındaki soruşturmalara açıklama

Arama moturu lideri Google’ın başı şu sıralar ABD mahkemeleri ile dertte. İşte detaylar…

Google, hakkında Amerikan Hükümeti’nin tekelleşme ile rekabeti öldürdüğü iddiasıyla başlattığı 3 ayrı araştırmasının, internette araştırma yöntemlerini değiştirmesi ile sonlanması gerektiğine inanmıyor.

İnceleme yüzünden hayal kırıklığına uğramamız söz konusu değil” açıklamasını yapan Googlerekabet danışmanı Dana Wagnerçarşamba günü yaptığı açıklamada “Bu durum arama alanındaki başarımız ve hâkimiyetimizle ilgili” yorumunu yaptı.

Eğer bu alanda herhangi bir şikayet söz konusu olmasaydı, Obama hükümeti böyle bir araştırma yapmayacaktı” açıklamalarını yapanWagner, Amerika Adalet Bakanlığında 7 yıl çalıştıktan sonra 2007 yılında Google‘a katılmıştı.

Hükümet ile arasındaki sorunları barışçıl yollarla çözeceğini savunanGoogleBiz düşman değil dostuz” açıklamasını yaptı. “Devlet ile aramızda büyük bir sorunun çıkmaması ortak paydada buluşabilmemizdir.

USA Hükümeti ile Google arasında ilk çatlak geçen sene Google arama ve rakiplerinden biri olan Yahoo ile reklam ortaklığının Amerika Adalet Bakanlığınca engellenmesiyle başlamıştı.

Aslında neden bizim üzerimizde böyle bir düşmanlık oluşturulmak istenmesini anlamış değilim. Bizden daha çok dikkat çeken firmalar var. Mesela Microsoft bilgisayar alanında insanların daha sık karşılaştığı uygulamaları kontrol ediyor.” açıklamalarını yapan Wagner çoğu kullanıcının Microsoft düşmanı olduğunu da sözlerine ekledi.(google)

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir