Google Webmaster Tools Ve Seo

Google Webmaster Tools Ve Seo

Google Webmaster Tools Ve Seo

Google, web sitelerini webmaster tools ’da detaylı şekilde analiz eder ve elde ettiği   sonuçları  web  sitelerine bildirir. Web siteleri de elde  edilen sonuçlarla doğru  orantılı olarak düzenlemeler yapar.

Webmaster tools’un diğer bir önemli faydası ise  web siteleri açıldıktan sonra ilk buraya kaydedildiğinden,  Google  web siteleri ile daha yakından ilgilenmekte ve web sitelerini dizinlere daha kısa sürede  kaydetmektedir.

Google webmaster  tools web sitelerinin detaylı  istatistiklerini verdiği için web sitelerinde nasıl bir yol izlenmesi gerektiği daha rahat bir şekilde belirlenebilmektedir.

Google webmaster tools haritaları manuel olarak dizinlere göndermektedir. Bu sayede web sitelerinin Google tarafından fark edilmesi sağlanmakta ve web sitelerinin indekslenmeleri çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.  Bu durum seo açısındanda oldukça  fayda sağlamaktadır.

Web sitelerinin arama sonuçları hakkında detaylı bilgi veren Google Webmaster tools  hangi içeriklere  önem verilmesi gerektiği  konusunda da web sitelerine  oldukça  yardımcı olmaktadır.

Google webmaster  tools’un  sağladığı en büyük faydalardan biri ise  web sitelerini hatalara karşı uyarmasıdır. Örneğin  Google’ın hoşuna gitmeyen bir içerik paylaşıldığında veya tehlikeli bir link barındırıldığında  web  siteleri uyarılmaktadır.

Google’ın webmaster tools hizmetine birden fazla web sitesi eklenebilmekte  ve  web sitelerinin hepsi  aynı anda denetlenebilmektedir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir