Google ve Yasaklar

Google ve Yasaklar

Google ve Yasaklar

Çok fazla insanı rahatsız eden bir durum çıktı ortaya ama Google durumu toparlayacağını iddia ediyor. Şu an birçok sitenin ceza alması herkesi ayaklandırmış durumda. Sizin de siteniz aniden arama sonuçlarından kaybolduysa bu yazıyı okuyarak önerilere uymanızı tavsiye ederiz. Google bir hata sonucu bazı sitelere ceza verdiğini ve bunun düzeltildiğini açıklamıştı. Sanırım o olayın etkileri sürüyor ve Google gerçekten spamları önlemekte devrim niteliğinde kararlar alıyor.

Gerçekleşen durumda Google siteleri incelemeye alıyor. Bu incelemede sitelerin ne olduğuna karar verip ona göre davranacak. Google’ın algoritmalarında yaptığı devrim niteliğindeki değişiklikler sonucu alınan alakasız backlinkler şimdi başınıza bela olacak gibi görünüyor. Kısaca üstünde durmak gerekirse cep telefonlar ile ilgili sitenize çok hiti olan bir evcil hayvanlar bloğundan backlink alırsanız ve bu tarz backlinkleriniz cidden abartıldıysa şu an muhtemelen siteniz gözaltındadır.

Yapılan çalışmalardan Google’ın amacının haksız yere arama sonuçlarında üst sıralarda yer alan sitelerin önünü kesmek olduğu görülüyor. Hacklink, alakasız backlink, abartı backlink ve genel olarak abartı seo sitelerinin sonu geldi. Şimdi arama motorunuzu açın ve “ Seo anahtar kelime “ şeklinde bir arama yapın. Çıkan çoğu yazıda abartılmış anahtar kelimelerin uzun vadede başınıza bela açacağı bunun iyi bir şey olmadığı söylenir. İşte tam manasıyla şu an Google bu tür sitelerin abartılmış seo çalışmalarına bir son vermek, sadece anahtar kelime ile bir yere gelmiş sitelerin arama sonuçlarında görünmesini engellemek için siteleri incelemeye başladı.

Google’ın backlink konusunda çok titiz olduğu her yerde konuşulur oldu. Çeşitli makalelerde eğer sitenizin 20000 backlinki varsa o sitenin mutlaka ziyaretçiye faydalı işler yapması gerekiyor deniyor. O kadar çok backlinki olan sitelerin her gün mutlaka sitelerini yararlı ve hit getiren, gelen ziyaretçiyi sitede tutabilen içerikler paylaşması zorunlu. Google son cezalarla çok fazla backlinki olmasına rağmen güncellenmeyen, güncellense bile sitesinde ziyaretçiyi tutamayan siteleri hedeflemiş durumda. Siz bu kategoriye giren bir site olmayabilirsiniz ama yine ceza alanlardan biriyseniz panik yapmayın yakında değeriniz anlaşılacaktır.

Tavsiyeler…

  • Siteniz ceza aldıysa ve arama sonuçlarından silindi ya da sonuçlarda geriye gittiyse bir ya da iki hafta beklemeniz tavsiye ediliyor. Bu süre zarfında her şey sonuçlanacak ve siteniz hak ettiği yeri bulacaktır.
  • Şu an için backlink alımlarına son verseniz iyi olur. Kesinlikle alakasız backlink almayın.
  • Nofollow backlinklere de sahip olmak sitenizin backlink için uğraşmadığının bir kanıtı olacaktır. Eğer backlink alacaksanız nofollow da alın
  • Sosyal medyada güçlenmeye çalışın. Sitenize hit getirin ve ziyaretçiyi sitenizde tutun. En önemlisi sabırlı olun.

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir