Google ve SEO İlişkisi

Google ve SEO İlişkisi

Google ve SEO İlişkisi

Google’ın dünya arama motoru kullanım payında %90lık bir orana sahip olduğunu düşünürsek Google’ın düşüncelerini dikkate almamız gerektiğini söyleyebiliriz.

Google’a göre Seo ve Google’ın Seo önerileri asla ve asla tek başına sitenizi arama sonuçlarında ilk sayfada, ilk sırada veya benzer yerlerde göstermeye yetmez. Google bunu açıkça söylemekte. Zaten Google kendisi için özellikle çalışılmaması gerektiğini, ziyaretçilere özen gösterilmesi gerektiğini ve onların istek ve görüşlerinin siteye uygulanması gerektiğini düşünüyor ve bunu açıkça ifade ediyor. En genel ifadesi ise şu şekilde; “Sitenizi ziyaretçi sever ve sürekli gelirse, Google da sever ve sürekli gelir.“ Bu açıklamadan kaliteli içeriğin sitemizde gerekli olan en önemli şey olduğu ortaya çıkıyor. Yani Google’a göre sizi ilk sayfaya çıkartabilecek en önemli şeylerden biri ziyaretçilerinizin sevdiği içerik.

Google yaptığımız Seo çalışmalarının bizi kendi başına ilk sayfaya çıkaramayacak güçte olduğunu düşünsede bu çalışmaların arama motorunun içeriğinizi taramasını ve indekslemesini kolaylaştıracağını açık bir şekilde ifade ediyor. Bizde yazılarımızda sürekli Seo adına yaptığımız bütün çalışmaların aslında arama motorunun biri daha kolay anlamasını ve daha hızlı indekslemesini sağlamak için olduğunu söyleyip durduk. Daha kolay anlaşılma ve daha hızlı indekslenme şansı, yapacağınız kaliteli paylaşımlarla birleştiğinde uzun vadede size arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkma şansı vereceği gibi, orada kalma olasılığınızıda arttıracaktır.

Google Seo kavramını web sitenizin bazı bölümlerden yaptığınız küçük düzenlemeler şeklindeki cümlesiyle basit bir biçimde tanımlar. Ve arkasından ekler; “Bunların küçük değişiklikler ve eklemeler olduğuna bakmayın, sitenizin kullanıcı deneyiminde ve organik arama sonuçları performansında gözle görülürür iyileşme sağlarlar”.

Google çalışanlar yine genel olarak Seo ile ilgili yazdığı yazılarda sitenizi bir araya getiren parçaları biliyor olabileceğinizi söylüyor; ama bu onları doğru bir biçimde kullanıyor ve sunuyor olabileceğiniz anlamına gelmez. İşte Seo buralarda yaptığınız küçük değişikliklerdir. Bu sayede bir web sitesinin özellikle kendi web sitenizin özelliklerini daha iyi tanıyacak ve üstünde değişiklikler yaparak size herhangibir biçimde getirisini arttıracaksınız.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir