Google Translate Mobil Güncelleme

Google Translate Mobil Güncelleme

Google Translate Mobil Güncelleme

Altı yıldır birçok dilde çeviri hizmetini başarıyla sunan Google Translate tatil amacıyla yurt dışına sık seyahat edenler için mobil bir güncelleme yayımladı.

Mobil güncelleme ile birlikte, Google Translate kullanıcıları, akıllı telefonlarındaki kameralarla anlamını bilmedikleri kelimeleri işaretleyerek, kendi ana dillerine çeviriyor. Örneğin yurt dışında herhangi bir restorana gittiğinizde menüye sadece akıllı telefonunuzun kamerasını yönlendirerek çeviri işlemini gerçekleştiriyor ve siparişinizi kolaylıkla verebiliyorsunuz. Fakat Google Translate hangi dilde çeviri yapacağınızı otomatik olarak belirlemediğinden, çeviri yapmak istediğiniz dili elle girmeniz gerekiyor.

Google Translate’in kullanıma sunduğu optik karakter tanıma özelliği şu an için İngilizce başta olmak üzere sekiz dili destekliyor. Google yetkilileri, Google resmi blogundan yaptıkları açıklamada optik karakter tanınma özelliğini destekleyen dillerin ilerleyen günlerde daha da artacağını belirtti.  Google’ın yeni güncellemesi 2,3 Gingerbread ve üstü Android sürümlerinde kullanılabiliyor; ayrıca mobil güncellemeyle birlikte kullanıcılar çeviri sonuçlarını çok daha hızlı bir şekilde güncelleyebiliyor ve sesli aramalarda lehçe seçimi de yapabiliyor.

 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir