Google Site Yöneticisi Araçları Sitenize Giden Bağlantılar

Google Site Yöneticisi Araçları Sitenize Giden Bağlantılar

Google Site Yöneticisi Araçları Sitenize Giden Bağlantılar

Google’ın ücretsiz olarak verdiği site yöneticisi araçları hizmetinin en önemli noktası sitenize giden bağlantılardır. Buradan gerçek backlinklerinizi görmeniz mümkündür. Gerçek backlinkten kastımız şudur; son zamanlarda herkes alexa backlinklere kafayı takmış durumda ama alexa size asla gerçek sıralamayı veya backlinklerinizi gösteremez. Sebebi ise sadece ve sadece alexa toolbar kullanıp sitenizi görüntüleyenleri kayıt altına almasıdır. Bu da gerçeğinden çok farklı rakamlara sahip olduğunuzun kanıtıdır. Google backlink en önemlisidir. Google’ın site yöneticisi araçlarında ise sitenize değer katan ya da sitenizin değerini azaltan kısacası bütün bağlantıları görebileceksiniz.

Hacklink tespitinde sitenize giden bağlantıları nasıl kullanacağınızdan bahsetmiştik. Belki de en önemlisi bu özelliğidir. Bildiğiniz gibi herkes seo konusunda ahlaki işler yapmıyor. Bazıları hacklink yaparak bir yerlere gelmeye çalışıyor ya da rakiplerine hacklink ile zarar vererek onların önüne geçmeye çalışıyor. Sitenize giden bağlantılar kısmı ile eğer sitenize zarar verecek bir yerden bağlantı geliyorsa bunu tespit edebilir, önlem alabilir hatta kimin yaptığını bulup yasal işlem başlatabilirsiniz.

Google webmaster toolsta sitenize giden bağlantılar yardımıyla çok detaylı bilgiye ulaşmak mümkündür. Sitenize giden bağlantılardan en çok bağlantı veren siteleri, hangi içeriğinize bağlantı verildiğini ve hangi anahtar kelimelerle verdiğinizi ayrıntılı şekilde görebilirsiniz. Bu ayrıntılar size yönde gösterecektir. Backlink alan popüler içeriğinizi belirlemede size yardımcı olacak, popüler olmasını beklediğiniz ama olmayan ve backlink alamayan içeriklerinizi de belirlemenize yardımcı olacaktır. Sonuç olarak size önelme alma ve değişiklik yapma fırsatı sunacak, hangi alanlara daha çok özen göstermelisiniz, hangi içeriklerinizi daha çok ön plana çıkarmalısınız onu belirlemenizde çok etkili bir yöntem haline gelecektir.

Son olarak söylenebilir ki backlink almaya çalışanlar Google webmaster tool olsun giden bağlantılar özelliğini mutlaka kullanmalıdırlar. Sürekli söylediğimiz gibi eğer backlink almak istiyorsanız bunu mutlaka sizinle alakalı konularda sitelerde ve alakalı anahtar kelimelerle yapmalısınız. Buradan hangi kelimelere önem vermeniz gerektiği apaçık görülebilir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir