Google Site Yöneticisi Araçları Anahtar Kelimeler

Google Site Yöneticisi Araçları Anahtar Kelimeler

Google Site Yöneticisi Araçları Anahtar Kelimeler

Ücretsiz araçlarımızın bulunduğu harika bir site olan Google’ın bu hizmeti sayesinde bütün arama motorları için sitemizi daha uygun hale getirebiliriz. İşin doğru kısmı yani yapılması gereken kısım ziyaretçiye daha kolay nasıl ulaşırız bütün bunları belirleyebiliriz. Google’ın site yöneticisi araçlarının neden bu kadar önemli olduğunu vurgulamak açısından sundukları bu avantajlar çok açıklayıcı olur.

Bu yazıda Google’ın site yöneticisi araçları hizmetinde anahtar kelimeler ile ilgili bilgi veren kısmına değineceğiz. Anahtar kelimeler kısmı bize sitemize hangi anahtar kelimeler ile gelindiğini çeşitli sıralama şekilleri ile sunar.  Bizim daha çok ilgilendiğimiz önem sırasıdır ki Google bunu belirlerken popülariteyi kullanır.

Yine anahtar kelimelerimizi Google’ın bir diğer hizmeti olan Analitikte görebiliriz ama yönetici araçlarında daha detaylı ve yanlış giden şeyleri düzeltmek adına bilgiler alabiliriz. Bunun yanında yönetici araçları analitiğe göre daha basit bir ara yüz sunar ve daha geçmişe dönük bilgiler verir. Özellikle anahtar kelimeler hakkında bilgi almak istiyorsanız elbette ki site yöneticisi araçlarını kullanın.

Alacağımız bilgilerden en önemlisi sitemize en çok hangi anahtar kelimelerle gelindiğidir. Burada hatalarımızı belirleme şansımız olduğu gibi nelere yönelmeliyiz onları da belirleyebiliriz. Örnek verelim; cep telefonu ile ilgili bir siteniz var. Düşündüğünüz zaman anahtar kelimeler apaçık ortadadır. “ cep telefonu, yeni cep telefonu, Nokia, Samsung, Apple, iPahone, iPad, akıllı telefon, Android “ gibi anahtar kelimelerin başı çekmesi gerekir. Siz bu anahtar kelimelerden hangisine önem vermek istiyorsunuz onu belirleyip bundan sonraki içeriklerinizi ona göre düzenlemelisiniz. Örneğin son zamanlarda Android çok popüler bir anahtar kelime oldu. Çeşitli varyasyonlar kullanarak kelimeyi çoğaltacak ve arama motorlarında daha fazla indeksle daha üst sıralarda yer alabileceksiniz.

Yine anahtar kelimeler kısmının yardımıyla anahtar kelimelerde yaptığınız hatayı basit bir şekilde görebileceksiniz. Eğer istediğiniz anahtar kelime önem sırasında üst sıralara çıkamıyorsa içeriğinizde bir sorun var demektir. İçeriklerinizi daha özenli bir şekilde oluşturun ve değerlendirin.

Google site yöneticisi araçları anahtar kelimeler kısmının yardımı ile yapabileceğimiz en önemli şeylerden biri diğeri ise seçtiğimiz anahtar kelimenin hangi sayfalarımızdan daha çok alındığını belirlemek. Bu sayede içeriğimizi daha detaylı değerlendirme fırsatımız oluyor.

Yeni Cep Telefonu anahtar kelimesi ziyaretçileri en çok hangi içeriğe götürüyor, bu anahtar kelime ile Google’da en çok hangi sayfaların görüntüleniyor görebilirsiniz. Bu sayede içeriğinizin kalitesini arttırmak daha kolay olabilir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir