Google Sıralamaları Neden Düşüş Gösterir

google

google

Web sitelerinin Google sıralamalarında düşüş göstermesinin bazı temel nedenleri bulunmaktadır. En başta gelenleri ise hosting firma seçimi, web sitelerinin alt yapılarında yapılan değişiklikler, web sitelerinde yer alan spam içerikler ve web sitelerinin seo çalışmalarına tabi tutulmamasıdır.

Web sitelerinin barındırıldığı hosting firmaları web siteleri açısından oldukça önemlidir. Hosting firmalarında yaşanacak olan kısa süreli bir arıza dahi web sitelerinin Google sıralamalarındaki konumlarını olumsuz yönde etkileyebilir. Dolayısıyla hosting hizmeti alınacak olan firmaların seçiminde olabildiğince titiz davranılmalıdır.

Web sitelerinin alt yapıları değiştirildiğinde veya sayfalar taşındığında web siteleri Google sıralamalarında geri plana düşecektir. Sayfaların taşınma esnasında eksik yüklenmesi de sayfaların Google sıralamalarını olumsuz yönde etkileyen etmenler arasında yer almaktadır.

Web sitelerinde yer alan spam içerikler Google’ın geliştirmiş olduğu algoritmalar nedeniyle web sitelerini Google sıralarında olabildiğince aşağılara çekmektedir.  Dolayısıyla web siteleri spam içeriklerden arındırılmalıdır.

Seo çalışmaları yapılmayan web siteleri Google tarafından aşağı sıralara itilebilir Google’a uyumlu olarak yapılandırılan web siteleri Google sıralamalarında mevcut konumlarını daha kolay bir şekilde koruyabilmekte ve daha üst sıralara tırmanabilmektedir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir