Google Sansür

google-sansur

İNTERNETTE SANSÜRLER DEVAM EDİYOR

SONUNDA GOOGLE DA YASAKLANDI

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının aldığı karara göre Google’ın sahip olduğu bazı IPlere erişim engellendi.

İnternet servis sağlayıcıları tarafından abonelerine gönderilen bilgilendirmeye göre erişimi engellenen IP’lerden kaynaklı olarak Google’ın bazı uygulamalarına erişilemiyor veya erişimde yavaşlıklar yaşanıyor.

GOOGLE MAPS VE GOOGLE ANALYTICS’TE CİDDİ SORUNLAR YAŞANIYOR

Telekominikasyon İletişim Başkanlığının almış olduğu karar doğrultusunda Google arama sayfası, Google Analytics ve Google Maps gibi uygulamaları kullanan portal ve sitelere erişimde ciddi oranda sıkıntılar yaşanıyor. Ayrıca Google Toolbar yüklü bilgisayarlarda ve google organik arama kullanan sitelere erişimde de sıkıntılar yaşanmakta Telekominikasyon iletişim başkanlığının bu kararı almasındaki temel sebebin youtube IP leri ile ilgili olduğu söylenmekte. Konuyla ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Cevap Yok

  1. öZgür dedi ki:

    Sansürcü zihniyet çözemediği her problemi yasaklama alışkanlığına devam ediyor! Kafaları teknolojiye basmadığı için çözmek, doğrusunu yapmak yerine kolayca yasaklama yoluna gidiyorlar! Ama teknoloji dünyasında her yasağın bir çözümü vardır, bunu da bilmiyorlar tabi!..

    2 yıldır Youtube sansürü sebebi ile alışkın olduğumuz DNS sansürünü başka DNS server adresleri kullanarak çözme yöntemi (veya IP adreslerini HOST dosyasına yazma yöntemi) ne yazıkki yeni uygulanan IP sansürü yüzünden işe yaramıyor.. Bunu tek çaresi PROXY SERVER (Vekil Sunucu) kullanmaktan (veya VPN bağlantısı yapmaktan) geçiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir