Google Sandbox Nedir?

Google Sandbox

Google Sandbox

Google sandbox , Google’ın illegal yollara başvurarak doğal aramalarda üst sıralarda yer almaya çalışan web sitelerini cezalandırması anlamına gelmektedir.

Google sandbox cezasına maruz kalan web siteleri genelde yeni açılan web siteleridir ve son derece ağır cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalırlar.

Google sandbox cezası alan web siteleri Google’ın doğal arama sonuçlarında yer alamaz, index alamaz, yadsınamayacak düzeyde ziyaretçi kaybı yaşar dolayısıyla marka bilinirliği ciddi manada zarar görür.

Son derece ağır yaptırımların olduğu Google sandbox ’a girilmemesi için öncelikli olarak hazırlanmış olunan özgün içeriklerde limitlerin üzerinde anahtar kelime kullanılmamalıdır. Her metinde farklılık gösteren özgün içeriklerde kullanılan anahtar kelimelerin yoğunluk oranı anahtar kelimelerin Google aramalarındaki arama oranlarıyla doğrudan orantılıdır. Bu oran ortalama yüzde 3 olacak şekilde düşünülebilir.

Web sitelerinde hiçbir şekilde kopya içerik yayınlanmamalı, içeriklerin özgün olmasına her şeyden fazla dikkat edilmelidir. Web sitelerinde başka kaynaklardan alıntı yapılacak ise mutlak suretle kaynak gösterilmelidir.

Web sitelerine backlink alımlarında asla illegal yollara başvurulmamalı, kaliteli backlinklerin alınmasına özen gösterilmelidir. Web sitelerinin içerikleri ile ilgili dizinlere eklenmesi de sandbox’a girilmesini önleyecek olan bir başka faktördür.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir