Google Plus Profil Optimizasyonu

Google Plus Profil Optimizasyonu

Google Plus Profil Optimizasyonu

Google Plus profil optimizasyonunda ilk söylenmesi gereken güçlü bir sosyal ağ ile güçlü bir web sitesi yaratmanın mümkün olduğudur. Seo açısından sosyal ağların ne kadar önemli olduğunu düşünürsek sitemize yaptığımız seoya özendiğimiz kadar sosyal medyadaki profillerimize de özenmeliyiz.

Google Plus’ta ilgi çekici bir içerik yaratmak

  • Resim ve video paylaşımları ve detayları

Google + profilinizde resim ve fotoğraf paylaşmak ilgili insanların merakını arttıracaktır. İlginç bir video size çok fazla takipçi kazandırabilir. Ama her zaman ilgi çekici bir içerik bulmak kolay değildir. Bu durumda paylaşımınıza siz bir şeyler katmak zorundasınız. Bir video paylaştınız. O videoyu neden paylaştığınızı kısaca açıklamanız yerinde olacaktır. Paylaşımınıza bir başlık girmeniz kendinizi daha iyi ifade edebilmenize olanak tanır.

  • İçeriklerinizi planlayın.

İnsanlar planlı şeyleri sever. Ne zaman paylaşım yaparsınız bunları planlayarak hareket edin. Örneğin çalışıyorsunuz ve akşam işten çıkınca internete girme fırsatınız oluyor. O halde her akşam 10 dakikanızı ayırıp profilinizi güçlendirecek paylaşımlarda bulunun. Her akşam düzenli paylaşım yapmanız sayfanızın prestijini arttıracaktır. Bunun yanında sitenize de düzenli içerik girmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Sitenizin içeriğini de aynı düzende profilinizde paylaşırsanız belki de devamlı takipçilerini olur.

  • Profilinize özen gösterin.

Google Plus profilinize bir blog gibi davranın. Onunla çok sayıda insana ulaşmayı hedeflediğinizi asla unutmayın. Zaten bir bloğum var neden Google Plus’a da aynı özeni göstereyim demeyin. Tam olarak aynı özeni göstermeyecek olsanız bile en azından profilinizden sizi takip eden insanlarla paylaşımda bulunmaya çalıştığınızı onlara hissettirin. Profilinizde bunu gören insanlar bloğunuzu ziyaret etmekten ve dahası bloğunuzu yer imlerine almaktan çekinmeyeceklerdir.

  • Profilinizde takipçilerin ilgisini üzerinizde tutacak işler yapın.

Paylaşımlarınız üzerinden soru sormak, anketler yönetmek çeşitli paylaşımlarla dikkat çekmek yöntemleriyle bunu yapabilirsiniz. Bu sayede takipçileriniz sayfanızı unutmayacak ve ilgileri her zaman açık olacaktır.

Bu yöntemlere bakınca Google Plus profilimizle ya da hangi sosyal medya platformunu kullanıyorsanız –Google’ın kendi hizmetlerine tanıdığı ayrıcalığı hesaba katarsak Google Plus kullanmanızı öneriyoruz- çok ilgilenmemiz gerektiği ortaya çıkıyor. Şunu unutmayın ki neyin iyi olmasını istiyorsak ona mutlaka değer vermeli ve özen göstermeliyiz. Şirketlerin son zamanlarda sosyal platformlardaki işlerini yürütmeleri için eleman alımı yaptığını düşünürsek konunun önemi vurgulanmış olur sanırım. Kendimizin bir profili canlandırmak zor olacaktır ama sonuçlarının iyi olacağına seo açısından özellikle Google Plus’ın bize çok faydalı olacağına emin olabilirsiniz.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir