Google Penguen İpuçları

Google Penguen İpuçları

Google Penguen İpuçları

Bildiğiniz gibi Google son zamanlarda işe yaramayan siteleri indeksinden çıkarmak için çok yoğun çaba harcıyor ve güncelleme üstüne güncelleme yayınlanıyor. Penguen dediği bu güncellemeler internette yer alan spam siteleri indeksten çıkarmak için yapılıyor. Penguende harksız yere etkilendiğini duyuran, güncellemelerden şikâyetçi olan çok sayıda insan da var elbette.

Yaşanan olumsuzluklar elbette birçok insana ders oldu. Başından beri en temel seo kurallarını uygulayanlar elbette ki zarar görmedi. Aşırı seo yapanlar güncel olsalar bile zarar gördüler. Akıllanan Google algoritmaları atraksiyon arayan webmasterlara çok çektirecek gibi görünüyor.

Google’ın spamı önlemek amacıyla yaptığı güncellemelerden etkilenmemek için ilk etapta sitenizde arama motorunu yanıltıcı seo çalışmaları yapılmamış olması gerekiyor. Buna aslında seo denmez gayri ahlaki bir durumdur. Örneğin anahtar kelimelerle dolu sayfalar üretmek arama motorunu kandırmaya yönelik bir hareket olduğundan bu tip çalışmaların yer aldığı siteler Penguen güncellemelerinde zarar göreceklerdir.

Sitenizde alakasız içeriklere ve akalasız backlinklere yer vermeyin. Sitenizin spam damgası yemesine neden olabilirsiniz. Birçok indeksiniz teknoloji ile ilgiliyse teknolojik haberler paylaşmaya devam edin. Teknoloji haberlerinin arasına reklam için emlak ile ilgili bir konu koyarsanız Google son güncelleme ile size spam damgasını vurabilir. Sitenizle alakalı içerikler üreten yerlerden link almak ve böyle yerlere link vermek zaten dikkat edilmesi gereken önemli şeylerdendir.

Kullanıcı dostu olmanız da Penguenden etkilenmemenize yardımcı olacaktır. Ziyaretçilerin sevip uzun süre kaldığı siteler zaten başarılı olabilecek kapasitede sitelerdir. Ziyaretçiler size güvenirse Google’da güvenir. Kanuni bir durum yoksa ziyaretçilerin çok sık ziyaret edip uzun süre kullandığı siteler Google güncellemelerinden kesinlikle zarar görmez. Google’ın en önemli kriteri ziyaretçilerdir bunu asla unutmayın.

Google’ın Penguen güncellemelerini asla bir ceza olarak görmeyin. Bu arama deneyimini daha iyi hale getirmek için yapılan bir güncellemedir. Bundan etkilendiyseniz sitenizde yanlış giden bir şeyler var demektir. İlk etapta bunları çözmeniz gerekir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir