Google PC Pazarına El atıyor

google-pc
Sanal alemde ve ilintili yazılım pazarında el atmadık yer bırakmayan iletişim lideri Google, bu kez Pc pazarına girme hazırlığında. Yakın geçmişte Nexus One akıllı telefonla başarısız bir deney yapan firmanın yıl sonuna kadar Chrome işletim sistemiyle çalışacak bir laptop piyasaya süreceği söyleniyor.
DigiTimes internet sitesinde yer alan habere göre, Google ‘ın 2 yıldır üzerinde çalıştığı Chrome işletim sistemi, bu yıl sonuna kadar piyasaya sürülecek. Google bu lansmanı büyük ihtimalle önce kendi markasını taşıyan bir laptopla yapacak.
Haberde ‘Google PC ‘nin donanımının Tayvanlı bilgisayar ve donanım üreticisi Inventec tarafından yapılacağı, içindeki tüm temel yazılımların da Google tarafından yükleneceği belirtiliyor. Hafif ve küçük ekranlı olması beklenen dizüstübilgisayarda enerji tasarruflu ARM işlemci kullanılacağı da diğer bilinenler arasında. Google PC ile piyasaya çıkacak Chrome, daha sonra HP ve Acermodelleriyle kullanıcıya sunulacak.

Akıllı telefon  pazarında Android ile kaptığı payı kendi markası olan Nexus One akıllı telefon ile artırmayı deneyen Google, bir süre sonra projeyi ‘başarısızlıkla sonuçlanan bir deney’ olarak nitelendirip durdurmuştu.
Ancak laptop ve masaüstü bilgisayarlardaki internet deneyiminde oldukçaüstün konumda bulunan firmanın orta fiyat kategorisindeki bir dizüstü markasıyla, lider olmasa da, önemli başarı elde etmesi mümkün görünüyor.
Firma, tablet bilgisayar piyasasına da Android işletim sistemiyle giriş yapmış bulunuyor ve, yine dedikodulara göre, kendi markasını taşıyan bir tablet PC modelinin hazırlıklarını sürdürüyor
Kaynak: Marketing Türkiye

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir