Google Optimizasyonu

Google optimizasyonu, sitenizin Google ağındaki sıralamasına etki eden en önemli faktördür. Google optimizasyonu en iyi şekilde Seo danışmanı tarafından yapılmaktadır burada en önemli kriter doğru anahtar kelimelerin belirlenmesidir. Anahtar kelime seçerken profesyonel seo programları kullanılmasını tavsiye etmekteyiz.Bu programlar aracılığı ile manuel yapabileceğiniz işlemleri daha kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Market Samurai ve bu tarz programları deneyebilirsiniz.

Google optimizasyonunda kelime belirlendikten sonra site kodları bakımından kusursuz bir hale getirilmelidir. İçeriğinde ise özgün, kaliteli ve insanlara fayda sağlayacak konular olmalıdır. Bütün bunlar tamamlandıktan sonra site dışı çalışmalara başlamak gerekmektedir. Site dışı çalışma yaparken mutlaka kaliteli ve Pagerankı yüksek sitelerden backlink almanızı tavsiye etmekteyiz. Ek olarak mutlaka sosyal medya çalışmasını da çalışmalarınıza dahil etmeniz gerekmektedir.

Diğer bir önemli kavramsa Google maps kaydıdır. Maps Google’a girerek işletmeniz ekleyebilirsiniz,görseller ekleyebilir ardından adres ve iletişim bilgilerinizi girebilirsiniz. Ancak bunun onaylanması için telefon, sms ya da posta yolunu tercih ettikten sonra 5 haneli pin kodunu girerek optimize işleminizi onaylayabilirsiniz.Sonrasında ise mutlaka local seo listeleri bulup sitenizi bu sitelere eklemenizi öneririz.

Google optimizasyonu yaparken hedefinizi belirleyip bir pazarlama stratejisi oluşturmanız gerekmektedir.Pazarlama stratejinizi belirledikten sonra site içi ve site dışı çalışmalara başlayarak,sitenizi Google Adwords ile de destekleyebilrisiniz. Yapılan tüm çalışamaların süreklilik arz etmesi gerektiğini unutmamanız gerekmektedir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir