Google Mobil Tarafında Algoritma Değişikliğine Gidiyor..

SEO uzmanları, Google’ın Mobil Cihazlar İçin Yakında Yapacağı Bir Algoritma Değişikliğini Öngörüyor!

Google, tabletler ve mobil cihazlar için “Mobil Uyumlu” olmayan web site yöneticilerine hatırlatma bildirimleri gönderiyor.

mob-seo

SEO(Arama motoru optimizasyonu) konusunda uzman medya ve blog yazarları tarafından geçtiğimiz yılın kasım ayı ortalarından bu yana web sayfalarının mobil cihazlar için uyumlu olup olmadığını değerlendiren bir Google aracı hakkında konuşuldu. Henüz bir adım atılmamasına rağmen yaşanan tüm gelişmeler, uzmanların gayet mantıklı olan öngörüsünü pekiştirdi: Mobil cihazlar için optimize edilmiş bir tarama deneyimi sunan web siteleri, bu cihazlardan gelen aramalar için Google sonuçlarında daha iyi bir konuma sahip olacaktır.

Google uzun zamandır telefon ve tabletlerden yapılan ziyaretlerde kullanıcı deneyimlerini geliştirmek için tavsiyeler sunuyor. Mobil cihazlar ile yapılan arama sonuçlarında sitelerin cezalandırılmasını önlemek için Google ve sektörün uzmanları tarafından verilen temel öneriler ise:

-Çoğu mobil cihazda yüklü olmayan Flash gibi yazılımlardan kaçınılmalı.

-Uygun büyüklükte metin kullanılmalı, okumak için yakınlaştırmaya ihtiyaç duyulmamalı.

-İçeriğin görüntülenmesinde sayfayı yatay ya da yakılaştırma yaparak kullanmak zorunda kalınmamalı.

-Sayfada içeriğine yerleştirilen bağlantılar/körüler yanlışlıkla istenmeyen sayfaya gitmeyi önlemek için yeterince ayrı konumlandırılmalı.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir