Google Maps’te Video Değerlendirme

Kısa bir zaman öncesinde Google Maps’e çeşitli yeni özellikler ekleyen Google, Video Yorumları etkinleştiriyor. Yerel Rehberler programına katılan kullanıcılar Google Maps uygulamasını kullanarak 10 dakikaya kadar video değerlendirmeleri yapabilecek.

İki hafta önce bu özelliği Yerel Rehberler için piyasaya süren Google kullanıcılara e-mail yollayarak bu özelliğin yakın zamanda herkes tarafından kullanılabileceğini belirtti.

Bugüne kadar sadece fotoğraf yükleyerek yorum yapabildiğimiz değerlendirme kısmına bu özelliğin gelmesi hem kullanıcıları hem de işletme sahiplerini sevindirecek. Çünkü, bu sayede bir mekan ile ilgili daha detaylı bir fikre sahip olabilme imkanı elde edeceğiz. Normalde değerlendirme politikasında da belirttiği gibi reklam yapmayı yasaklayan Google, mekanların bu özelliği kullanarak ürünlerini tanıtmalarına ses çıkarmıyor.

Video değerlendirme yapmak için Google Maps uygulamasında bir mekan seçin. Sonra aşağıya doğru inerek “bir fotoğraf yükle” seçeneğine basın. Kamera ikonuna basılı tutarak kayıt yapın.

Bu özellik şu an sadece yerel rehberler tarafından kullanılabiliyor. İşletmeler tarafından da test ediliyor. Yüklenen videolar her platformda görünebiliyor.

Facebook ile rekabet eden Google’ın bu adımı atarak yerel işletmelerin daha fazla görünür olmasına yardım edeceği açık.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir