Google Maps’te Daha Etkin Navigasyon için Önemli 5 İpucu!

map

Daha Hızlı Yol Seçenekleri

Bir adrese ulaşmanın birçok yolu mevcut. Hedefe daha hızlı ulaşabilmek için trafik ve diğer koşullara göre belirlenmiş yol alternatiflere daha hızlı ulaşın. Bunun için “mavi tuş size fazlasıyla yardımcı olacaktır. Mavi navigasyon tuşuna basılı tutun ve tüm alternatif seçenekleri tek seferde görün.

Yolunuzu Telefonunuza Gönderin

Google Maps üzerinden yol tarifini masaüstü PC’nizde mi aldınız? Sorun yok, bu güzergahı doğrudan akıllı telefonunuza göndererek aynı veriye burada ulaşabilirsiniz.

Binaların İçinde Gezin

Google Maps ile sadece dış mekanlarda değil, iç mekanlarda da yönünüzü bulabilirsiniz. Her ne kadar her yerde desteklenmese de bazı yapıların içlerini de gezebilirsiniz. Eğer yakınlarınızda tarihi, büyük ve önemli binalar varsa onlara iyice yaklaşın. Eğer destekleniyorsa bina içi haritaların oluştuğunu göreceksiniz.

Yakınlaştırma için Çift Tıklayın

Google Maps’ta pinch to zoom yapmaya o kadar alışmışız ki çift tıklamak aklımıza gelmeyebiliyor. Aslında tek elle kullanımda hayat kurtaracak bu özellik harita üzerinde istenilen bölgenin kolayca yakınlaştırılmasını sağlıyor.

5.00 avg. rating (91% score) - 1 vote

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir