Google’ın Eski Analytics’i Artık Kullanılamayacak

Google’ın Eski Analytics’i Artık Kullanılamayacak

Google’ın sürekli güncellediği Analytics servisi eski sürümüne veda ediyor. Şirketin resmi sitesinden duyurulan habere göre bugünden itibaren eski sürüm Google Analytics artık kullanılamayacak.

Google Analytics kullanıcıları 2011 yılı Eylül ayında tanıtılan yeni sürüm Google Analytics ile beraber eski sürümü de kullanabiliyordu. Ancak artık bu seçenek yok ve kullanıcılar artık sadece yeni sürüm Google Analytics’i kullanmaya devam edebilecek.

Yayınlanan yazıda Google Analytics’teki özellikler üzerinde yenilik yapıldığı belirtiliyor.Gerçek zamanlı ölçümleme, ‘Multi-Channel Funnels’, sosyal raporlama, mobil raporlama ve içerik deneyimi gibi özelliklerin yenilikleri mevcut. Bu güncellemeyle beraber Google Analytics’in güçleneceğii ve hızlanacağı özellikle belirtiliyor.

Google Analytics’te “gerçek zamanlı ölçümleme ” servisi geçen eylül ayında kullanıma açılmıştı. Ancak gerçek zamanlı veriler gerçek anlamda Google Analytics’e yansımıyordu. Yeniliklerle beraber bu süre saniyeler seviyesine indirilmiş durumda.

Güncelleme yapılan diğer bölüm ‘Multi-Channel Funnels’. Güncelleme yapılan ’Multi-Channel Funnels’ için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir