Google Hollywood İle Görüşüyor

Google-Hollywood
İnternet devi Google ‘ın sahibi olduğu dünyaca ünlü video paylaşım sitesi YouTube ile birlikte, Hollywood film stüdyolarıyla görüştüğü ve küresel bir ‘öde-izle’ video hizmetinin gelecek yıl sonuna kadar başlatmayı planladığı belirtiliyor. Financial Times’ın haberine göre, bu yeni hizmet ilk olarak ABD’de başlaması ve daha sonra diğer ülkelere yayılması amaçlanıyor.

Financal Times’ın üst düzey bir yöneticiden alınan bilgiye dayandırdığı haberinde, Google ve YouTube’un bu hizmetin ne kadar insanı çekebileceği konusunda fikir alışverişinde bulunduğunu ve bunun yüksek bir sayı olacağı sonucuna vardığını yazdı.

Hollywood filmleri izleyicileri siteden yaklaşık 5 dolar ödeyerek izleyebilecek. Filmler, DVD olarak yayınlandıkları ve Apple’s iTunes mağazısında ve Amazon.com’da satışa çıkmalarıyla almalarıyla eş zamanlı sitede satın alınabilir durumda olacak.

Gazetede, görüşmelerin aylardır sürdüğünü, ama Apple’ın TV hizmetiyle ilgili gelişmeleri bu hafta açıklamasının beklenmesiyle son haftalarda aciliyet kazandığı kaydediliyor.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir