Google Finans Türkiye’de de Aktifleştirildi

Bu hafta içinde Brezilya, Tayland, Avusturya ve İsviçre ardından Türkiye de Google Finans aktif oldu. Google Finans sayesinde Google’ın gerçek zamanlı borsa haberleri ve çizelgelerini, finans haberlerini, kur değerlerini gösteren ve kurumların portfolyolarını takip edilebilecek.

Türkiye’de Google Finas’ın aktif olması üzerine şirketler, borsa üzerinden işlem yapanlar, girişimciler ve finansla ilgilenen herkes servis üzerinden Türk borsasında neler olduğunu eş zamanlı olarak takip edilebilecek. Bu sayede Türkiye ile dünya borsa areketleri karşılaştırılabilecek.

40’tan fazla ülkede aktif hale gelmiş olan Google Finans servisi Türk yatırımcılar için yeni bir kaynak oldu. Google Finans üzerinden fon verileri, endeksler, kurlar ve menkul kıymetler borsasının gerçek zamanlı takip edilecek.

Google Finans Türkiye’ye geç gelmiş olsa da Türk şirketlerinin, yatırımcıların ve girişimcilerin borsa takibini kolaylaştıracak. Türk iş dünyasındaki finansal hareketlenmelere ve son haberlere ulaşılabilecek güvenilir bir kaynak olabilir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir