Google, Facebook’a rakip oluyor?

google-facebook

Sosyal ağların arama motorları kadar önemli hale geldiği günümüzde, büyük firmalar bu konuda yatırım yapmaktan çekinmiyor. Ancak, Microsoft ve Google sosyal ağ denemeleri dünyaya bu kavramı tanıtan Facebook ‘un karşısında hüsrana uğradılar.
Geçtiğimiz günlerde Gmail ‘in içerisinde bulunan sosyal ağ içeriği Buzz yüzünden oldukça başı ağrıyan firma bu konuda büyük dersler aldıklarını ve bunları yeni  projelerine yansıtacaklarını açıklamıştı.
Teknoloji dünyasında dolaşan bir dedikodu ise Google ‘ın, Facebook ‘u ezecek yeni bir site geliştirdiğini iddia ediyordu. İnternet devinin sözcüleri bugün iddialara karşı ilk kez cevap verdi.

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net’in haberine göre, Monoko’da düzenlenen bir toplantıya konuşmacı olarak katılan Google mobil araştırmalar birimi başkanı Hugo Barra şirketinin sosyal ağ yatırımlarıyla ilgili soruları cevapladı.
Barra, Google ‘ın Facebook ‘a rakip olacak bir proje üzerinde çalışmadığını ve iddiaların yalan olduğunu açıkladı.
Firma daha öncede geçtiğimiz aylarda satışa sunduğu akılıl telefonu Nexus One’ı ilk önce yalanlamış olayın üzerinden iki hafta geçtikten sonrada cihazı tüm dünyaya tanıtmıştı.Google,Facebook ‘a rakip oluyor…
Kaynak: Shiftdelete.net

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir