Google + Düşüşte!

Google Plus Düşüşte

Google Plus Düşüşte

Google’ın bundan birkaç ay önce büyük umutlarla hayata geçirdiği ve ilk anda kullanıcıların hatırı sayılır bir ilgi gösterdiği Google+ servisi, kullanıcı rakamları açısından pek umut verici görünmüyor.

BTnet.com.tr‘nin aktardığı ManageFlitter rakamlarına göre 19 Temmuz – 19 Ağustos tarihleri arasında Google+ üzerinde topluma açık olarak paylaşılan mesaj sayısı kullanıcı başına günde 0,68 iken, 19 Ağustos-14 Eylül tarihleri arasında bu sayı kişi başına 0,40′a geriledi. Bu da platforma gösterilen ilginin, en azından platformun topluma açık tarafına bakıldığında yüzde 40′tan fazla azaldığına karşılık geliyor.

Bu bilgiler, ManageFlitter tarafından takip edilen ve Google+ hesaplarını Twitter’a bağlamış 8 bine yakın kullanıcıdan toplanan rakamlara dayanıyor. Platformun 20 milyondan fazla üyesi olduğu düşünüldüğünde örnek çok büyük sayılmaz, ama Google+ hesabını Twitter hesabına bağlayanların normal kullanıcılara oranla sosyal medya kullanımına daha fazla önem verdiği varsayımından yola çıkarsak, kalbur üstü tabakanın Google+’a olan ilgisini kaybettiği sonucu çıkarılabilir.

 

Kaynak: Ntvmsnbc

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir