Google doğal arama sonuçlarında geriye düşmenin temel nedenleri

Google doğal arama sonuçlarında geriye düşmenin temel nedenleriWeb sitenize SEO çalışması yapıyorsunuz ve bazen onca çalışmanıza rağmen siteniz Google’da alt sıralara düşüyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Web sitenizin organik yani doğal arama sonuçlarındaki düşüşü birkaç nedene bağlanabiliyor ancak birçok düşüşün sebebi kesin olarak bulunamamaktadır. Bu makalemizde doğal arama sonuçlarında düşüşe neden olan birkaç temel maddenin üzerinde duracağız.

Google doğal arama sonuçlarında geriye düşmenin temel nedenleri

  • Sitenizin temasında yaptığınız değişiklik
  • Google’ın belirli dönemlerde gerçekleştirdiği algoritma güncellemesi
  • Web siteniz için eklediğiniz backlinklerde azalma
  • Meta ve başlıklarda yapılan değişiklikler
  • Rakip sitelerce yapılan anti seo çalışmaları
  • Sunucu (server) sorunları
  • Anahtar kelime yoğunluğundaki değişikler

**Sitenizin temasında yaptığınız değişiklik: Tema değişikliği de doğal arama sonuçlarında sıra kaybetmenin nedenleri arasında yer almaktadır.

**Google’ın belirli dönemlerde gerçekleştirdiği algoritma güncellemesi: Arama motorlarının özellikle de Google’ın periyodik aralıklarla algoritma güncellemesi yapması doğal arama sonuçlarında değişikliklere neden olmaktadır.

**Web sitenize eklediğiniz backlinklerde azalma: Doğal arama sonuçlarında üst sıralara çıkmada backlinklerin çok büyük önemi olmadığı söylense de etkisi göz ardı edilemez. Backlinklerde yaşanan azalma arama sonuçlarında sıra kaybedilmesine sebep olur.

**Meta ve başlıklarda yapılan değişikler: Meta ve başlıklarda yapılan değişiklerde sıralamaların değişmesine sebep olmaktadır.

**Rakip sitelerce yapılan anti seo çalışmaları: Rakip sitelerin yaptığı anti seo çalışmaları sıralamalarda gerilere düşülmesine sebep olmaktadır.

**Sunucuda sorun yaşanması: Sunucularda yaşanan sorunlar web sitelerine erişimi engelleyeceğinden arama sonuçlarında düşüş yaşanması kaçınılmazdır.

**Anahtar kelimelerin yoğunluğunun değişmesi: Anahtar kelimelerin gereğinden fazla kullanılması spam olabileceğinden arama sonuçlarında düşüşlere sebep olabilmektedir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir