Google ’da İlk Sayfa

Kurumsal Seo - Seo Uzmanı

Kurumsal Seo – Seo Uzmanı

Google’da ilk sayfada yer almak geniş kitlelere ulaşılmasına imkân tanıdığından ve pazar paylarının yükselmesine doğrudan katkı sağladığından oldukça önemlidir.

Kurumsal seo çalışması yaptırmak isteyen firmalar seo çalışmalarının çok net anlaşılamamasından dolayı seo çalışmaları ile çok kısa sürede başta Google olmak üzere arama motorlarının organic aramalarında birinci sayfaya hatta birinci sıraya çıkabileceklerini düşünmektedirler.

Piyasada kendilerini Google uzmanı olarak tanıtan bazı kişiler web sitelerini Google aramalarında birinci sayfaya hatta birinci sıraya çıkaracaklarını ileri sürmektedir. Unutulmamalıdır ki seo çalışmalarında hiçbir şekilde birinci sayfa veya birinci sıra garantisi verilemez.  Dolayısıyla bu tarz garantiler veren seo danışmanlarına itibar edilmemelidir. Fakat en az 6 ay veya 1 yıl sürecek düzenli bir seo çalışması ile web sitelerinin ilk sayfaya hatta ilk sıraya gelebilme ihtimali dahi bulunmaktadır.

Seo devamlılık gerektiren onlarca farklı çalışmaları bünyesinde barındıran çalışmalar bütünüdür.

Kurumlar da Google organic aramalarında üst sıralarda yer almanın ne kadar önemli bir güç olduğunun farkına vardığından kurumsal seo çalışmalarına çok büyük önem vermeye başlamışlardır.

Google ’da ilk sayfada yer almak için neler yapılmalıdır

 

  • Web sitelerinin alt yapıları arama motorları ile uyumlu hale getirilmelidir.
  • Ciddi bir seo uzmanı ile eş güdüm içinde çalışılmalıdır.
  • Web sitelerinin özgün ve güncel tutulması gerekmektedir.
  • Seo çalışmalarında tek bir anahtar kelime üzerinde çalışılmamalı farklı anahtar kelimeler üzerinde düzenli olarak çalışılmalıdır.
  • Hedef anahtar kelimelerdeki rakipler iyi analiz edilmeli, rakipler değerlendirilerek strateji ve taktikler belirlenmeli ve uygulanmalıdır.
  • Doğru strateji ve taktiklerle yürütülen seo çalışmalarının orta ve uzun vadede başarılı sonuçlar vereceği unutulmadan çalışmalar devam ettirilmelidir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir