Google Chrome 4.1 Beta Sürümünü Yayınladı

Chrome 4.1 Beta Yayınlandı

Google Chrome beta sürüm, bir takım ek gizlilik ayarlarının yanı sıra, dil çeviri fonksiyonuyla entegrasyon gibi inovasyonları içeriyor.

Google Chrome ‘un, web sitesi ziyaretleri veya dosya indirme geçmişi ile ilgili olarak bilgisayarlarda iz bırakmayan, yani anonim olarak kullanım seçeneği sunan, hali hazırdaki ”incognito moduna” ek olarak, kullanıcılar artık Google Chrome’un ”Gizlilik Seçenekleri” penceresindeki ”İçerik Ayarları” bölümü üzerinden gizlilik ayarları konusunda daha da ayrıntılı kontrol imkânına sahip olacaklar.

Beta sürümle birlikte, kullanıcılar, her bir site için ayrı ayrı olacak şekilde; cookie, görseller, JavaScript, eklentiler ve açılır pencerelerin nasıl değerlendirileceği konusunda da kontrol imkânına sahip olacak.

Google’ın Münih’teki Mühendislik Direktörü Wieland Holfeder, tarayıcıların, bilgisayar kullanıcıları için bugün neredeyse en önemli yazılımlar haline geldiğini, Chrome ile üç temel prensipleri olan hız, güvenlik ve sadelik doğrultusunda çalışmaya devam ettiklerini kaydetti.

Yeni sürümle kullanıcılara internette arama yaparken gizlilikleri konusunda daha fazla seçenek ve kontrol imkânı sunduklarını belirten Holfeder, çeviri özelliğinin ise insanlar için hangi dilde yazılmış olursa olsun yeni ve çekici içeriklere ulaşmanın yolunu açmasını umduğunu dile getirdi.

Anadolu Ajansı

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir