Google Backlink Nedir? Diğer Backlinklere Göre Neden Azdır?

Google Backlink Nedir? Diğer Backlinklere Göre Neden Azdır?

Google Backlink Nedir? Diğer Backlinklere Göre Neden Azdır?

Açıkçası herkes kabul eder ki Seo dendiği zaman akla ilk gelen arama motoru Google‘dır. İnsanlar Google’da üst sıralara çıkmak için çaba sarf ederler. Diğerlerini kimse Google kadar umursamaz çünkü Google arama motoru piyasasının %90’ından fazlasına sahiptir. Yani dünyanın neredeyse kullanılan tek arama motoru halini almak üzeredir. Elbette diğer arama motorlarını kullananlarda var ama bu Google’ın yanında kıyaslanacak bir oran değil. Google’ın arama motoru o kadar hayatımıza yerleşti ki Google kelimesi sözlükteki yerini internette arama yapmak manasıyla aldı. Seo ile ilgilenen sizlere elbette Google ile ilgili çok detaylı şeyler anlatmaya gerek yok. Google’ı çok az bilen biri bile arama motoru olarak onun önemini kavramış demektir.

 

Google Backlink Nedir?

 

Seo açısından sitelerimize değerlendirme yapmak için çeşitli araçlar kullanıyoruz. Bu araçlardan ülkemizde de bir kaç tane var. Bu araçlar bize sitemizin performansını ve kalitesini belirtiyorlar. Örneğin PR değerimizi ya da Trustrank değerimizi gösteriyorlar. Bununla birlikte gösterdikleri bir diğer değer Google Backlinkler. Google backlinkin aslında özel bir manası yok. Diğer backlinkler gibi bildiğimiz backlink ama Google’ın backlink açısından sistemi farklı. Bu yüzden Google’da backlinkler ya görünmez ya da az görünür?

Google Backlinkler neden 0 görünür?

 

Birçok site sahibi özellikle yeni sitelerin sahipleri Google Backlinklerini sürekli sıfır görürler. Bunun en büyük nedeni Google’ın backlinkler konusunda biraz hassas olmasıdır. Bildiğiniz gibi daha öncelerden indekste sıralama belirlenirken en önemli unsurlardan biri backlinklerdi. Şimdilerde yine durum aynı ama backlink kalitesi ve alakası ön planda tutuluyor. Bu yüzden Google backlinkler konusunda hassas davranıyor ve sizin Google Backlinkiniz olsa bile bunu görmenize izin vermiyor.

 

Birçok kişi Google’ın bunu kendi sisteminin tam olarak çözülmesini istemediğinden yaptığını söylemekteler. Yani algoritması kimse tarafından çözülmesin ki insanların özellikle webmasterların sonuçlara müdahale etmesi engellensin. Bildiğiniz gibi şu durumda bile çoğu Google sıralamasına etki etmek için elinden geleni yapmaktadır. Google’ı aşırı seo ile aldatmaya kalkanlardan tutunda hacklink yapıp sıralamada oynamalara sebep olmak isteyenlere kadar bir çok insan günümüzde site yönetiyor. Bunun farkında olan Google önemli bir konu olan Backlink için önlem alarak onu biraz olsun gizli tutmayı tercih ediyor.

 

Bu sistemle Google ya çok önemli backlinkleri gösteriyor ya da göstermiyor. Bu yüzde birçok sitenin Google backlink durumu 0 olarak görünüyor. Sizinde böyle bir sıkıntınız varsa asla vazgeçmeyin. Google backlinkim artsın diye alakasız ve gereksiz backlink almayın. Kaliteli içerikler paylaşın ve doğal yollardan backlink almaya çalışın. Yakın zaman içinde Google backlinizde oynamalar olduğunu fark edeceksiniz. Ama yinede bu asla gerçek rakamı yansıtmayacak. Google bu konuda çok kararlı.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir