Google+ Artık Yüz Profillerini Unutmayacak

Google+

Google’ın ayağa kaldırmak için sürekli elden geçirdiği sosyal ağ Google+ şimdi de ‘yüz tanıma’ özelliğine kavuşuyor. Firma açıklamasına göre Google+ sayfalarına yerleştirilen fotoğraflarda görülen insanları teşhis edebilen hizmet önümüzdeki günlerde devreye sokulacak.

Facebook ‘un benzer bir uygulama sebebiyle veri koruma görevlileri ile başının dertte olduğunu bilen Google önlemini de almış. Google’ın bilgi koruma görevlisi Peter Fleischer, “Find my face” adı verdikleri uygulamanın Facebook’takinden farklılıklar gösterdiğini belirtiyor.

Google+ üyeleri bu uygulamayı kabul ederse sistem onun yüzünün modelini çıkartıyor. Ardından profili çıkartılan kişi, bağlantıda olduğu arkadaşlarının fotoğraflarında görünüyor mu diye inceleniyor. Üyenin yer aldığı fotoğraflar bulunarak kullanıcıya, bu fotoğrafların ismiyle etiketlenmesini isteyip istemediği soruluyor.

Peter Fleischer, yalnızca arkadaşlar listesindeki kişilere bu teklifin sunulduğunu vurguluyor. Google+ üyesi istediği zaman uygulamadan vazgeçebiliyor. Ancak arkadaşlarının etiketlendiği fotoğrafları görmeye devam ediyor.

 

Kaynak: Ntvmsnbc

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir