Google Artık Daha Bilgili

seoGoogle üzerinde arama yaptığınızda artık arama sonuçlarında sağda web sitesi ile ilgili  daha detaylı bilgi görmenize yarayacak Bilgi Grafiği özelliği organik arama sonuçları içinde gösterilmeye başlanacak.

Arama yaptığınızda bazı web site linklerinin yanında ufak bir link daha gözükecek. Bu linke tıkladığınızda çıkan pop-up kutudan arattığınız konu ile ilgili özet bilgilere ulaşacaksınız. Fakat bu özellik arama sonuçlarında bulunan tüm web siteleri için geçerli olmayacak. Bu yeni özellik sadece bilinen ve online ortamda popüler olan platformları kapsayacak. Yani bu yeni özellik kişisel bloglar gibi küçük mecraları kapsamayacak.

Arama sonuçlarını daha akıllı hale getiren bu özellik,  sadece kısa bilgilere ihtiyacı olan kişilerin aradıkları bilgilere daha kolay ulaşmasını sağlayacak. Arama yapan kişiler web sitesine girip site içinde bilgiyi tarama yapmak yerine direct olarak arama sonucu sayfasından aranılan bilgiye ulaşılacak.

Bu özellik web sayfaları için dezavantaj olarak görülebilir. Çünkü bu özellik web sitelerinin tıklanma oranını düşürecek. Yine de daha detaylı bilgiye ihtiyaç duyanlar yine de web sitesini ziyaret etmek durumundalar. Zira bu pop-up bilgiler kısıtlı, özet bilgiyi içeriyor ve daha fazlası için yeniden arama sonuçlarına dönmeniz gerekiyor. Google bu özelliğin şimdilik sadece masaüstünde geçerli.

1.00 avg. rating (51% score) - 1 vote

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir