Google aramaya eklenen en yeni özellikler…

Google arama konusunda en yakın rakibinin açık ara önünde ama bu dev firmayı rehavete sürüklemiyor. Google Labs, geliştirtirdiği ve uygulamaya geçirdiği yeni arama özellikleri ile Google’ı daha iyi bir arama motoru haline getirmek için uğraşıyor. Bunun son örneği ise Google’a eklenen iki yeni özellik.

Bu özelliklerden ilki henüz geliştirme aşamasında ve amacı cep telefonu kullanıcılarının arama sonuçlarına daha verimli ulaşabilmesini sağlamak. Geliştirilmekte olan bu araç, internete bağlanabilen bir cep telefonu açıldığı zaman otomatik bir Google araması yapılmasını sağlıyor. Böylece kullanıcılar hızlı arama yapmak istedikleri anahtar kelimeleri sabah gözlerini açtığında ilk iş olarak telefonlarında görebilecekler.
İkinci yenilik ise internet üzerinden gerçekleştirilen aramaları zaman dilimlerine öre aramanızı sağlıyor. Özellikle belli bir konuda haberleri takip etmek isteyenler için oldukça kullanışlı olacak olan bu yenilik uygulanmaya başlandı bile. Bu özelliği Google’ın Gelişmiş Arama seçenekleri içerisinde, Tarih satırında bulabiliyorsunuz. Bu sayfadan ayrıca sadece belirlediğiniz dosya türlerinin (pdf, doc, xls vb) sonuçlardan görüntülenmesini de seçebiliyorsunuz.

Google’ın Gelişmiş Arama sayfasına gitmek için tıklayın.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir