Google Analytics ‘in Seo İçin Etkin Kullanımı

Google Analytics

Google Analytics

Site istatistiklerini sunmakta olan servisler arasında en ayrıntılı sonucu veren Google analyticstir.

Google analytics ,web siteleri hakkında detaylı bilgi veren bir servistir ve Google’ın en eski hizmetlerinden biridir ve oldukça güvenilirdir.

Google analytics vasıtası ile web  sitelerine gelen ziyaretçiler ayrıntılı bir şekilde değerlendirilerek veriler elde edilebilmektedir.

Web sitelerini kaç kişinin ziyaret ettiği,  kaçının farklı kişiler olduğu, kaç tık yaptıkları, hangi tarayıcı üzerinden web sitelerine ulaştıkları ve dünyanın neresinden web sitelerini  ziyaret ettikleri tespit edilebilmektedir.

Google analytics ’ın  özellikle son zamanlarda daha ayrıntılı sonuçlar vermeye başlaması ve anlık online kişiler konusunda detaylı bilgiler vermeye başlaması web site sahiplerine büyük bir fırsat yaratmış durumda.

Google Analytics seo çalışmalarında da oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Google analytics verileri kullanılarak web sitelerinin ziyaretçi trafikleri arttırılabilmekte ve ziyaretçilerin web sitelerinde daha uzun süre kalmaları sağlanabilmektedir.

Web sitelerinin içerikleri Google Analyticsten elde edilen veriler doğrultusunda düzenlenmesi durumunda  web site  ziyaretçileri otomatiktan artmaktadır.

Sonuç olarak, Google analytics web sitelerine gelen ziyaretçilerin detaylı profillerinin çıkartılmasını sağlar. Bilinmelidir ki  müşteri profilini bilmek satışlarda önemli artışlar sağlar ve müşteri memnuniyeti sağladığından  seo çalışmalarına da büyük fayda getirir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir