Google Analytics E-Ticaret Modülü

Google Analytics E-ticaret modülü  kullanılmaya başlanması ile birlikte hem kullanıcıların hem de site sahiplerinin işleri

Google Analytics E-Ticaret Modülü

Google Analytics E-Ticaret Modülü

kolaylaştı. Bu siteler sayesinde kullanıcılar online alışverişle tanıştı ve internet üzerinden alışveriş yapmaya başladılar.Bu da tüketicilerin satın alma davranışlarında değişikliğe gidildiğinin bir işareti.Çünkü e-ticaret siteleri, internet aracılığıyla kolay bir şekilde isteğimiz  ürün ve modellere ulaşmamızı sağlıyor. Gün geçtikçe internet üzerinden yapılan satışlar artıyor ve kullanıcılar e-ticaretin önemini daha iyi kavrayarak  bu sitelerin hayatımızı kolaylaştırdığı konusunda  aynı görüşü paylaşıyor.

Peki sitenize gelen her ziyaretçi birşeyler satın alıp mı çıkıyor yoksa sadece site profilinizi izlemekle mi yetiniyor?Sitenizi ziyaret edenlerin satın alma süreçlerini inceleyerek hedef kitleye nasıl ulaşacağınızı belirlemeniz gerekir.Ziyaretçi sitenize ne zaman gelmiş,hangi sayfaları gezmiş ve en önemlisi hangi süreçte sayfadan ayrılmış?Sitenize gelen ziyaretçilerin hangi kelimeler üzerinden geldiği ve hangi trafik kaynaklarını kullandığı gibi ayrıntıları Google Analytics aracılıyla öğrenebiliyoruz. Örneğin bir ziyaretçi sitenize geldi ve birkaç sayfayı gezdikten sonra ürünü satın almaya karar verdi.Ürünü sepete ekledi ve tam ödeme aşamasında sayfadan ayrıldı.Bu aşamada kullanıcının güvenlik konusunda bir tereddüt yaşadığını düşünebiliriz.Bunun için faturalama ve teslimat işlemlerini içeren bir uygulamayı sitenizde bulundurmanız gerekir. Kullanıcıya zaman kaybı yaşatacak gereksiz ayrıntılardan uzak bir hizmet sunmalısınız.Dikkat çeken ve merak uyandıran içerikler paylaşarak sitenize ziyaretçi çekip trafik sağlamalısınız.

Ayrıca bir e-ticaret sitesi sahibiyseniz sitenizi Google Analytics üzerinden Google Adwords Hesabı’na bağlayarak kampanya oluşturabilir ve görüntülü reklam yayınlayarak sitenizi daha tanınır hale getirebilirsiniz.Remarketingden yararlanarak sağladığınız dönüşümlerle sitenize trafik çekmeniz yararınıza olacaktır.

Sitenize gelen ziyaretçilerde ve satışlarınızda meydana gelen artış Google araçlarının Seo’ya  etkisini ortaya koyuyor. Tüm bu uygulamalar sayesinde  e-ticaret ve seo uyumu sitenizin ilk sıralarda yer almasını kolaylaştırarak başarılı bir seo çalışması yapmanıza yardımcı oluyor.Dolayısıyla Google Analytics E-ticaret modülü  kullanılarak hedefinize ulaşmanız kolaylaşacaktır.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir