Google Adwords ve Seo

Google Adwords ve Seo çalışmalarının eş zamanlı olarak yürütülmesi, Google aramalarında üst sıralarda yer alabilmek açısından oldukça önemlidir. Arama motoru optimizasyonu – Seo çalışması, belirlenen anahtar kelimelerde Google organik aramalarında üst sıralarda çıkılabilmesi için yapılan çalışmalar bütünüdür.

Google Adwords ve Seo

Google Adwords ve Seo

Google Adwords bir reklam kampanyasıdır. Reklam Google arama sayfasının sponsor bağlantı görüntülenir. Reklamların maliyetleri reklamlarda kullanılan kelimelerin tıklanma oranlarıyla belirlenir.

Google Adwords reklam kampanyası istenilen anahtar kelimelerin Google organik aramalarında üst sıralarda çıkılabilmesi için ciddi oranda fayda sağlamakla birlikte asla tek başına yeterli değildir.

Seo çalışması sabır ve süreklilik gerektiren çalışmalar bütünüdür. Çalışmadan istenilen düzeyde sonuç alınabilmesi için minimum bir yıl aynı tempoda çalışılması ve hedeflenen noktaya gelindiğinde de çalışmalara kesintiye uğramaksızın devam edilmesi gerekmektedir.

Google sponsor bağlantı linkinde görüntülenmekte olan Google adwords reklamlarında ise çok kısa sürede sonuç alınabilmektedir. Google adwords reklamlarında reklam maliyetleri, kelimelerin tıklama başına maliyetleri ile belirlenmektedir. Google adwords reklam kampanyaları ile istenilen hedefe ulaşılabilmesi için Google’a maksimum ödemenin yapılması gerekmektedir.

Yapılan çalışmaların Google’ın belirlemiş olduğu kurallar dâhilinde birbirlerini desteklemesi gerekir.Desteklemedikleri takdirde başarılı olma şansları yoktur. Çünkü Google, kurallarına uyulmadan yapılan hiçbir çalışmayı desteklemez aksine cezalandırır.Google Adwords ve Seo kurallara uygun bir şekilde birbirlerini desteklerlerse istenilen anahtar kelimelerde üst sıralara çıkmada birbirlerine fazlasıyla yardımcı olurlar.

 

 

 

 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir