Google Adwords Reklamlarıyla Belirlenen Hedeflere Ulaşılması İçin Yapılması Gerekenler

Google Adwords

Google aramalarında hedef kitlenizin size ulaşabilmesi ve hedef kitlenizi daha kolay etkileyebilmek için,

1: Google adwords reklamlarınızın ürününüz veya hizmetinizle alakalı web sitelerinde gösterilmeye uygun olmasını sağlayın.
Google adwords reklamlarınızın sizinle alakalı web sitelerinde yayınlanması için öncelikle kampanyanızın içerik ağında yayınlanmaya ayarlanması gerekmektedir. Reklamlarınız sadece arama ağında yayınlanması için ayarlandıysa reklamlar Google içerik ağında görüntülenmez.
2: Google adwords kampanyanızı güçlü bir şekilde oluşturun. Belirlediğiniz hedeflere kısa vadede ulaşmayı beklemeyin, uzun vadeli bir yatırımı planlayın.Google adwords kampanyasının içerik ağındaki performansı reklam kampanyanızın içeriği ile birebir alakalıdır. Google adwords kampanyasıyla reklamını yayınlamak istediğiniz her bir ürün veya hizmet için farklı reklam gurubu oluşturun. Temaları farklı olan reklam gurupları oluşturduğunuzda arama ve içerik ağında performansınız yükselecektir. Her bir reklam gurubu için belirli anahtar kelime listesi ve özgün reklam metinleri hazırlayın bunun ardından reklamınızı verdiğiniz hizmetle ilgili web sitelerine yerleştirin.
3: Google adwords kampanyanızın performansını sürekli olarak takip edin.
Google adwords reklam kampanyanızı içerik ağında gösterilmek üzere sisteme dâhil ettikten sonra Google reklamlarınızı temayla alakalı web sitelerine yerleştirir. Google tarafından gerçekleştirilen bu otomatik yerleştirmelerin Adwords hesabınızdan sizin için nasıl bir performans gösterdiğini takip edebilirsiniz.

Google adwords performansımı nasıl takip edebilirim?

Google adwords reklam kampanyalarında ki performansınızı görmek ve değerlendirmek için aşağıdaki adımları izlemesiniz.
1.Adwords kampanyanızdaki ağlar sekmesini seçin
2.Otomatik yerleştirmelerin yanındaki ayrıntıları göster linkini tıklayın

HAKAN TAŞGIN

Beycon

www.beycon.net

www.beycon.com.tr

www.beycongroup.com.tr

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir